Kokius klausimus turite sau užduoti statant namą

Duju silikato blokeliai

Prieš statant bet kokio tipo namą, svarbu turėti labai gerai apgalvotą planą. Taip pat ne ką mažiau svarbu nuspręsti, kas statys jūsų namą, t.y. tai darysite savo pačių rankomis ar samdysite statybų bendrovę. Be abejo, dažniausiai pasirenkamas pastarasis variantas ir visus darbus patikima savo srities specialistams. Tačiau nereikėtų apsigauti – jei nekontroliuosite namo statybos darbų įgyvendinimo, kils rizika, kad tam tikrais etapais bus padarytos tam tikros klaidos ar tikslingai priimti pigesni ir mažiau efektyvūs sprendimai. Dėl šios priežasties net ir pasirinkus statybų bendrovės specialistus, turėtumėte pasistengti nuolatos kuruoti vykdomus statybos darbus.

Iš anksto apgalvokite šiuos dalykus:

  • Kokio dydžio namo norėtumėte? Suprantama, kad didesnio ploto namas reikalauja daugiau statybinių medžiagų, laiko sąnaudų ir kur kas sudėtingesnių kompleksinių darbų.
  • Ar norėsite vieno ar kelių aukštų namo? Tai taip pat turės įtakos bendroms namo konstrukcijoms.
  • Kokias medžiagas planuojate pasirinkti statybos darbams atlikti? Šiandien labai populiarūs duju silikato blokeliai, kurie suteikia puikią garso izoliaciją, yra patvarūs ir lengvai koreguojami namo statybos darbų metu. Negalima pamiršti, kad dujų silikato blokeliai taip pat suteikia puikią šilumos izoliaciją, o tai labai svarbus aspektas kiekvienam, gyvenančiam mūsų klimato zonoje.
  • Kiek laiko turite namo statybos darbų atlikimui?
  • Vidaus apdailą atliksite patys ar taip pat patikėsite šios srities specialistams?
  • Koks yra jūsų tikrasis biudžetas, kurį galite skirti visiems minėtiems darbams?

Žinoma, tai vos keli klausimai, kuriuos sau būtinai turėtumėte užduoti, tačiau net ir jie galės paversti jūsų būsimo nuosavo namo statybos darbus kur kas kokybiškesniais ir sklandesniais. Bet kuriuo atveju, statant namą niekuomet nepatariama skubėti. Praktika rodo, kad skuboti sprendimai dažnai sukuria labai neigiamus padarinius, todėl pasistenkite net ir pačias smulkiausias ir iš pirmo žvilgsnio nereikšmingas detales apgalvoti iki skrupulų, o jei turite galimybę – kaskart konsultuokitės su statybų srities specialistais ir bandykite rasti pačius produktyviausius sprendimus, kurie galiausiai jūsų nuosavą namą pavers labai tvirtu, ilgaamžiu, komfortišku, jaukiu ir suteikiančiu norimą šilumos ir garso izoliacijos lygį.