Kaip tinkamai prižiūrėti automobilių valytuvus

Automobilių valytuvaiDaugelis iš mūsų kasdien naudojamės pačiomis įvairiausiomis technologijomis. Vienas iš tokių pavyzdžių galėtų būti automobilių valytuvai. Ar galėtumėte įsivaizduoti bent vieną dieną be jų? Kai 1903 m. juos išrado moteris, jie dar nebuvo elektriniai, todėl vairuotojams tekdavo priekinį automobilio stiklą valyti rankiniu būdu. Tai būdavo gana pavojinga, nes reikėdavo tai padaryti tiesiog transporto priemonių pilname kelyje. Po septynerių metų valytuvai tapo neatsiejama automobilio dalimi, tačiau jie vis dar nebuvo elektriniai.

Automobilių langų valytuvai, žinoma, yra puiki ir būtina priemonė, tačiau kartais ji gali tapti labai erzinančia. Iš tiesų stebėtina, kaip dažnai žmonėms tenka juos keisti. Langų valytuvai dažnai labai greitai susidėvi, tačiau taip atsitinka tais atvejais, kai jie yra prižiūrimi netinkamai. Pateiksime kelis naudingus patarimus, kurie gali padėti prailginti valytuvų tarnavimo laiką.

Vienas veiksmas, dėl kurio langų valytuvai greitai susidėvi, turbūt daugeliui bus labai gerai pažįstamas – tai yra bandymas nuvalyti sniegą. Iš tikrųjų labai daug žmonių šaltą žiemos rytą atsisėdę į savo automobilį, skuba įsijungti valytuvus. Žmonės nesivargina ir neeikvoja savo laiko nuvalyti sniegui nuo automobilio langų, todėl tokiose situacijose neretam vairuotojui automobilių valytuvai pasirodo tinkamiausia ir greičiausia išeitis.

Beje, pastarasis metodas iš tikrųjų gali padėti už jus nuvalyti sniegą nuo automobilio langų, tačiau tokiais atvejais labai didelė apkrova tenka valytuvų pagrindinei daliai, kurią dengia guma. Tokia didelė apkrova gali juos deformuoti. Kitas dažnai pasitaikantis atvejis, sąlygojantis greitą valytuvų susidėvėjimą, yra jų naudojimas ant priekinio stiklo esančiam ledui gremžti. Daugelis vairuotojų nemėgsta stoviniuoti lauke, esant minusiniai temperatūrai, ir valyti langus savo rankomis. Bet kuriuo atveju, geriau skirti kelias minutes ir nuvalyti savo automobilio langus patiems, nei rizikuoti ir sugadinti valytuvus taip, kad jie deformuotųsi.

Be abejo, žiema nėra vienintelis metų laikas, kai gali būti pažeisti automobilių valytuvai. Kai kurie vairuotojai valytuvus naudoja norėdami nuvalyti purvą ir įvairias prilipusias šiukšles, į pagalbą nepasitelkdami langų plovimo skysčio. Valytuvų naudojimas sausam stiklui valyti nėra geras sprendimas. Todėl niekuomet nepamirškite naudoti automobilio langų valymui skirto skysčio tam, kad valytuvai galėtų lengviau judėti. Taigi, kai matote, kad jūsų valytuvai veikia nebe taip efektyviai ir ant stiklo palieka dideles žymes, nepagailėkite pinigų ir įsigykite naujus, kuriuos tinkamai prižiūrėsite.