Savo svajonių atostogas kiekvienas įsivaizduoja skirtingai. Vieniems tai savaitės gulėjimas ant šilto paplūdimio smėlio, kitiems – galimybė išvysti egzotiškiausius planetos kampelius ir sužinoti įdomiausių istorijų. O kaip gi reikėtų elgtis tiems, kurie negali apsispręsti, kuris variantas yra priimtinesnis, o ir piniginės turinys nedžiugina gausa. Tiems, kurie trokšta nuotykių puikus pasirinkimas – autostopas. Tai puiki galimybė ne tik sutaupyti pinigų, bet ir susipažinti su įvairiais žmonėmis ir praleisti laiką. Tokiems keliautojams nakvynei geriausiai tinka nebrangūs nakvynės namai, valgyti taip pat galima nebrangiose maitinimo įstaigose.
Ne vienam tokio keliavimo būdo naujokui iškyla klausimas, ar reikėtų pakeleivingų automobilių vairuotojams siūlyti pinigų. Ilgamečiai tokio keliavimo būdo asai šiuo klausimu turi labai griežtą nuomonę. Jų teigimu, autostopas yra toks keliavimo būdas, kai įvairios transporto priemonės savanoriškai ir nemokamai paveža keliautojus. O jei už tai mokami pinigai, tuomet tai jau nebe autostopas.
Ruošiantis į kelionę autostopu, reikia labai gerai pagalvoti, kokius daiktus imsitės su savimi – juk viską teks nešti patiems, o pailsėti leis tik nakvynės namai ar moteliai. Be abejonės, kiekvienas autostopininkas pats susidaro sąrašą daiktų, kurių jam kelionėje gali prireiks. Vis dėlto nepatyrusiems norime pateikti preliminarų būtiniausių dalykų sąrašą. Juos su savimi į kelionę autostopu rekomenduoja pasiimti patyrę keliautojai.
Keliaujantys autostopu turi turėti ne tik asmens tapatybės dokumentus, bet taip pat ir pasirūpinti atsarginėmis jų kopijomis. Kalbant apie pinigus, akcentuotina, kad patyrę autostopininkai juokauja, jog puikiai galima išsiversti ir be jų, vis dėlto, jei vykstate į kelionę, šiek tiek pinigų reikia, kadangi niekada negalite tiksliai žinoti, kas nutiks.
Taip pat būtinas žemėlapis, rašiklis bei popierius. Juk sutikite, kad stovint šalikelėje su iškeltu plakatu, nurodančiu jūsų keliavimo kryptį, paprasčiau susistabdyti ta kryptimi vykstantį automobilį. Apie žemėlapio reikalingumą nėra nė ko kalbėti. Vykstant reikėtų pasirūpinti ir vizitinėmis kortelėmis (tiek savo, tiek ir reikalingiausių kontaktų) bei adresų ir telefonų knygele. Pirmųjų kartais gali prireikti itin netikėtose situacijose, o telefonų knygelė pravers tiek tada, kai vidurnaktį atvykę į nepažįstamą vietovę turėsite susirasti nakvynę žadėjusį bičiulį, tiek ir tada, kai prireiks skubios konsulinės pagalbos iš Lietuvos.
Kadangi autostopininkams kartais nakvynės namai būna nepasiekiami, jums reikėtų turėti ir palapinę, kilimėlį bei miegmaišį. Dažnai tokių keliautojų prieglobsčiu tampa parkai, paplūdimiai ar tiesiog vaizdingos vietos gamtoje. Šis nakvynės inventorius turėtų būti kompaktiškai pritvirtintas prie kuprinės, be to, būtina atkreipti dėmesį į jo svorį – autostopininko palapinė turi būti lengva, ne sunkesnė kaip 1,5 kilogramo. Taip pat reikalingas ir atsarginis drabužių komplektas. Keliautojo drabužiai turi būti itin ryškūs, kad juos pamatytų vairuotojai. Be to, taip keliaujant niekada negali tiksliai planuoti laiko ir oro sąlygų, todėl reiktų pasirūpinti apsiaustu nuo lietaus, o sausi marškinėliai po liūties taip pat labai pravers. Keliaujant autostopu būtini ir atšvaitai. Juos reiktų prisisegti tiek prie kuprinės, tiek ir prie drabužių.
Būtina pasirūpinti, kad autostopininko kuprinėje atsirastų vietos dantų šepetėliui ir pastai, muilui, šukoms, rankšluosčiui. Taip pat nereikėtų pamiršti įsidėti puodelio, kuris esant poreikiui atliktų ir dubenėlio bei lėkštės funkcijas. Žinoma, kelionėje reikalingi bus ir kai kurie kiti stalo įrankiai: šaukštas, peilis, šakutės. Taip pat kelionėse labai praverčia ir žibintuvėlis, žiebtuvėlis ir, be abejo, fotoaparatas.