Žieminių padangų naudojimas vasarą – pavojus saugumui

autoservisasNė vienam žmogui nekyla jokių klausimų, kai prieš žiemą tenka pirkti šiltus batus, o vasarą juos padėti į sandėliuką ir apsiauti basutes. Tačiau kai tas pats kalbama apie automobilio padangas, šias kalbas ne vienas linkęs ignoruoti. Yra labai daug vairuotojų, kurie tiek vasarą, tiek ir žiemą važinėja tomis pačiomis padangomis. Kiekvienas autoservisas Kaune patars automobilio padangas pakeisti du kartus per metus, tačiau neretai pasitaiko, kad viena ta pačia guma važinėjama du sezonus. O tai gali sukelti didelių grėsmių keleivių saugumui.

Kadangi žieminės padangos yra gerokai minkštesnės nei vasarinės, o specialaus dizaino protektorius nepritaikytas važinėti vasarišku oru, neretai temperatūrai išaugus virš 20 laipsnių šilumos padangos tampa nebesaugios. Atsižvelgiant į kelio dangą ir oro temperatūrą, vasarinių ir žieminių padangų savybės stabdymo metu ir posūkiuose gali skirtis net iki 30 proc. Jeigu oras drėgnas ir labai šiltas, tuomet staigiai stabdant automobilį, kuri yra su vasarinėmis padangomis, stabdymo kelias gali būti net trigubai trumpesnis, nei su žieminėmis padangomis. Taigi, tie, kurie šiuo metu važinėja su žieminėmis padangomis, tikrai turėtų susirūpinti savo ir keleivių saugumu.

Kai smarkiai pakyla oro temperatūra žieminės padangos pradeda riedėti su kiek didesniu pasipriešinimu nei vasarinės. Taigi, vadinasi, žieminės padangos bus gerokai triukšmingesnės nei vasarinės, automobilis sunaudos didesnį kiekį degalų ir emisijų. Be to, jei šiltuoju metu jūs naudosite minkštesnes nei vasarinės žiemines padangas, jos žymiai greičiau susidėvės (be abejo, tas pats pasakytina ir apie vasarinių padangų naudojimą žiemą). Taigi, akivaizdu, kad saugiausia ir ekonomiškiausia yra turėti du automobilio padangų komplektus: vasarinį ir žieminį. Ir žinoma, pasirūpinti, kad atėjus laikui jos būtų pakeistos.

Taigi, tik tinkamas ir racionalus žieminių bei vasarinių padangų naudojimas žymiai pailgina jų eksploatacijos laiką, atsiperka bei garantuoja saugumą automobilio vairuotojui, keleiviams ir kitiems eismo dalyviams. Jei norite važiuoti greitai, darykite tai tik tada, kai esate garantuoti, jog greitai sustosite. Juk būna, kad pritrūksta vos kelių centimetrų ir nelaimės būtų išvengta.