Ką veikti baigus universitetą

Darbo skelbimaiPabaigus mokyklą, Lietuvoje yra kone būtinybė stoti į aukštąją mokyklą – universitetą ar kolegiją. Tiesa, nėra blogai ir stoti į profesinę mokyklą, tačiau vis tik dauguma stojančiųjų renkasi aukštąsias Lietuvos mokyklas. Deja, ne daugelis net pagalvoja, kad gali būti ir kitų variantų – tai yra, pabaigus mokyklą, susirasti darbą ir metus ar du dar pagalvoti, kur norima studijuoti, ką iš viso veikti gyvenime. Nors tie pora metų gali ir nepadėti suprasti, ko žmogus nori iš gyvenimo, tačiau gali ir daug atskleisti apie patį žmogų ir jo pomėgius bei dalykus, kurie jį domina.

                  Visgi, jei jau žmogus pabaigė universitetą ar kolegiją, kita mintis dažniausiai būna darbas. Žiūrima į darbo skelbimus, ieškoma, kur galima būtų pritaikyti universitete įgytas žinias. Tačiau, kaip tenka daugumai nusiminti, visi darbdaviai reikalauja analogiško ar bent jau bet kokio darbo patirties. Ką daryti tuomet? Na jei nespėjote patirties prikaupti dar studijų metu, reikės kažkokiu būdų jos gauti. Galbūt tiesiog vienoje įmonėje kilti karjeros laiptais, galbūt pagalvoti ir apie savanorystę ar erasmus praktiką užsienyje. Variantų nemažai, tad matomai nebūtina iškart griebtis pirmo pasitaikiusio darbo, kuris dažnai visai nesusijęs su įgyta kvalifikacija.

                  Jei atrodo, kad imtis praktikos ar savanorystės nėra lėšų, kitas variantas yra galimybė padirbėti užsienyje ir užsidirbti šiek tiek pinigų tolesniam gyvenimui. Tai nėra labai pagirtinas variantas, nes žinome, jog daug emigrantų taip ir nebegrįžta į Lietuvą. Tačiau, užsienis atveria daug galimybių, kurių galbūt neišeitų gauti Lietuvoje. Kaip susirasti darbą užsienyje? Tai nėra labai sudėtinga, jei tik viską darote tinkamai. Nepasitikėkite nepažįstamais žmonėmis ar nežinomomis įdarbinimo firmomis, kurios gali būti ir nevisai legalios. Pažiūrėkite, ką siūlo darbo skelbimai, galbūt yra firmų, kuriuos nuolat ieško darbuotojų dirbti įvairiose Europos šalyse ir kuriomis galima pasitikėti.

                  Jei užsienis netraukia, įsidarbinkite Lietuvoje. Kad ir ne į svajonių pareigas, tačiau tokioje firmoje, kurioje norėtumėte dirbti ne vienus metus. Stebėdami firmą iš vidaus ir joje dirbdami, kad ir žemas pareigas, turėsite progą mokytis ir net kilti karjeros laiptais. Deja, realybė tokia, kad iš karto nepateksite į vadovų pareigas be patirties. O jos įgauti reikia, tad ieškokite tam būdų ir raskite sritį, kurioje galėtume save realizuoti.