Plaukų priežiūra – keli naudingi patarimai tiems, kurie nori turėti sveikus plaukus

Plaukų priežiūraNėra jokio reikalo savo plaukus varginti kenksmingais chemikalais, purškikliais, nuolat lankantis pas stilistus, ar kitokiais būdais. Taip jūs tik dar labiau pakenksite savo plaukams. Kai naujos ir įspūdingos šukuosenos tapo būtinybe, labai svarbu, kad jūsų plaukai ne tik trauktų praeivių žvilgsnius ir skatintų jumis grožėtis, bet ir išliktų sveiki ir stiprūs. Plaukų priežiūra nėra aukštasis mokslas, todėl norime jums pasiūlyti kelis veiksmingus būdus, kurie gali padėti jums sukurti ir išlaikyti puikią ir pagyrimų vertą šukuoseną:

Venkite pernelyg dažno plaukų trinkimo šampūnu

Nereikia pernelyg dažnai trinkti plaukų šampūnu, nes sunaikinsite natūralius riebalus ir plaukų drėgnumą. Jei norite išsaugoti natūralius riebalus ir pagerinti plaukų būklę, geriausia juos trinkti kas antrą dieną. Nesijaudinkite, kad kurį laiką plaukai gali atrodyti šiek tiek labiau susiriebalavę, nei įprasta. Pagalvokite apie naudą savo plaukams ir rezultatus, kuriuos neužilgo pajusite.

Svarbu priemonės

Plaukų priežiūra apima ir kitas priemones, kurias naudojate, t.y. plaukų šepečius ir šukas, nes nerinkamo plaukų šepečio naudojimas gali labai pakenkti jūsų plaukams. Būtinai įsigykite plaukų šepetį, kuriame yra kiaulės šerių, atgaivinsiančių jūsų plaukus. Šepetį rinkitės pagal savo plaukų tipą: sausiems ir tankiems plaukams tiks minkštas šepetys, ant kurio dantukų galų yra minkšti burbuliukai, o riebiems plaukams patartina naudoti šepečius iš kiaulės šerių.

Plaukus šukuokite atsargiai

Nešukuokite ką tik išplautų  plaukų, vos išlipę iš dušo kabinos. Jei jūsų plaukai garbanojasi, nesistenkite jų iššukuoti greitai ir šiurkščiai – juos džiovinant patartina naudoti besiveliantiems plaukams specialiai skirtas šukas. Plaukus šukuokite ne nuo šaknų žemyn, o palengva pradėdami nuo vidurio ir judėdami link apačios. Taip bus lengviau ištiesinti susiraizgiusių plaukų mazgelius ir išlaisvinti susivėlusius plaukus. Tokiu pačiu būdu laipsniškai kilkite aukštyn, kol pasieksite viršugalvį ir iššukuosite visus plaukų mazgelius. Šukuodami plaukų sruogas nuo apačios į viršų,  apsaugosite plaukus ir neišrausite jų iš šaknų.

Venkite sulfatų

Turbūt jau esate girdėję, kaip sulfatai gali pažeisti jūsų plaukus, tačiau jei apie tai dar negirdėjote – pats laikas sužinoti. Sulfatai – tai chemikalai, dedami į plaukams skirtus ir kitus grožio produktus, kurie sausina plaukus ir odą ir gali juos greitai pažeisti. Daugelio jūsų naudojamų šampūnų ir kondicionierių gamintojai teigia, kad jų produktuose nėra sulfatų, tačiau toli gražu ne visi laikosi savo žodžio. Jei iki šiol nekreipėte dėmesio į naudojamo šampūno ar kondicionieriaus sudedamąsias dalis, rekomenduojame pradėti jais domėtis. Sulfatai ne tik išsausina jūsų plaukus, bet ir kenkia plaukų spalvai, o juose esančios toksinės medžiagos skatina plaukų lūžinėjimą. Geriausias būdas su tuo kovoti, yra tiesiog vengti chemikalais prisotintų plaukams skirtų produktų ir ieškoti natūralių produktų be sulfatų.

Išbandykite skirtingas šukuosenas

Plaukų priežiūra neapsiriboja minėtais patarimais. Rekomenduojama kartas nuo karto pakeisti šukuoseną. Negalvokite, kad jūsų plaukams nėra didelio šukuosenų pasirinkimo, verčiau pasidomėkite – kiekvieniems plaukams galima parinkti pakankamai įvairias šukuosenas, kurios padės jums atsinaujinti ir pakeisti savo įvaizdį. Pasirinkus vieną šukuoseną visam laikui, gali sutrikti plaukų augimo procesas. Dažniau keisdami šukuoseną sumažinsite plaukų pažeidimo ir lūžinėjimo riziką, o taip pat atrasite ir pamėgsite naują plaukų stilių.

Šie patarimai – tai ilgalaikiai ir natūralūs plaukų augimą skatinantys plaukų priežiūros būdai.