Skirtingų odos tipų priežiūra

Dermatologas

Kiekviena oda yra labai skirtinga. Skiriasi odos tipas, jos būklė, genetika ir kt. Todėl norint savo veido odą prižiūrėti tinkamai, visų pirma jums gali pagelbėti dermatologas arba profesionalus kosmetologas. Šie specialistai puikiai išmano savo darbą, todėl geba tiksliai nustatyti jūsų odos tipą, įvertinti jos būklę ir pritaikyti efektyviausius odos priežiūros sprendimus.

  • Jei jūsų oda yra normalaus tipo ir norite, kad ji išliktų minkšta bei lygi, tuomet ją plaukite su drungnu vandeniu. Niekada nenaudokite karšto arba šalto vandens – tai gal sukelti neigiamus odos pakitimus. Žinoma, taip pat nereikėtų pamiršti ir kasdien naudojamo veido odos valiklio, kuris padės atverti poras, atgaivins odą ir pašalins visus nešvarumus.
  • Norint išvengti pernelyg didelio odos sausumo, pasistenkite į savo kasdienės mitybos racioną įtraukti daugiau vitamino A ir C turinčių maisto produktų. Šie vitaminai padeda išsaugoti tinkamą odos būklę. Be abejo, naudokite ir odos drėkiklį, kuris padeda odai atsigaivinti ir visuomet išlikti sudrėkintai.
  • Mišriai odai taipogi reikėtų pasitelkti skirtingus priežiūros sprendimus. Nepamirškite naudoti veido kaukių, tačiau jas turėtumėte tepti ant skirtingų veido odos vietų. Kadangi kiekviena mišrios odos zona pasižymi skirtingomis savybėmis, atsižvelgę į jas, pasirinkite ir atitinkamas priemones. Ant sausų veido odos zonų tepkite drėkinančią kaukę. Tuo tarpu sutraukiančią kaukę galite tepti riebesnėse veido zonose.
  • Galbūt girdėjote, kad stresas ir įtampa turi didelės neigiamos įtakos jūsų odos būklei. Norint, kad oda visuomet išliktų sveika, reikėtų nemažai dėmesio skirti kasdieniam poilsiui. Kaip įmanoma labiau venkite įvairių stresinių situacijų ir pasistenkite į problemas žvelgti ramiau.
  • Žinoma, taip pat negalima pamiršti, kad prieš užtepant ant savo veido odos bet kokias makiažo ir kosmetikos priemones, būtina švariai nuvalyti ir tinkamai paruošti odą. Jokiu būdu pudros ar makiažo pagrindo netepkite ant nešvarios odos – tai gali įtakoti spuoguotumą ir kitas odos problemas.
  • Gerkite daug vandens. Vanduo padeda iš mūsų organizmo pašalinti toksinus ir įvairias kenksmingas medžiagas, todėl jei vandens vartosite pakankamai, gerokai pagelbėsite savo odai.