Ar galime išgyventi neišeidami iš namų, bet turėdami internetą?

darbas

Vos tik Lietuvoje internetas tapo prieinamas paprastiems žmonėms, kilo klausimas kiek jis tobulės ir kaip pakeis mūsų gyvenimo būdą. Tada dar keistai atrodė filmai, kuriuose buvo iškeliama idėja, jog žmogus viską galės daryti internetu ir interneto paslaugos persipins su gyvenimu, taigi žmogui nereikės iškelti kojos iš namų, kad galėtų patenkinti visus savo poreikius. Ar tai tiesa? Pasvarstykime.

Pagrindinis ir svarbiausias poreikis išgyvenimui – maistas. Nors maisto prekių parduotuvės yra vienos tų, kurios mažiausiai skuba persikelti į internetą, tačiau maisto įsigyti galima. Gausu ekologiškų prekių parduotuvių, iš didmenininkų galima įsigyti fasuotų produktų – miltų, makaronų, kavos, arbatos, taip pat ir konservuotų daržovių, padažų, uogienių ir pan. Kiek sudėtingiau su šaldytais produktais, greitai gendančiomis prekėmis, šviežia mėsa ir daržovėmis. Tačiau ir čia nėra visiškas štilis. Šiuolaikiniai ūkininkai siūlo pristatyti prekes į namus, tad susitarus individualiai gali iš šalia tavo miesto dirbančio ūkininko įsigyti ir pieno produktų, ir kiaušinių, ir duonos. Tad iš bado niekas nemirs.

Kuomet žmogus sotus, tuomet jau kyla noras ir pasirūpinti savimi, pavyzdžiui pasipuošti. Drabužiai, priešingai nei maistas, yra gana plačiai paplitusi prekė internete, čia pasiūla ir parduotuvių kiekis ko gero gerokai viršija fizinių parduotuvių galimybes. Pasiūla išties džiuginanti ir kartais net nesinori eiti į fizines parduotuves, nes jose viskas ir dažnai brangiau, ir nėra dydžių, ir nėra patinkančių modelių.

Kuomet žmogus apsirengęs ir pavalgęs, jį pradeda dominti pramogos. Muzika, filmai? Laisvai prieinami, tereikia parsisiųsti į kompiuterį ir klausyti bei žiūrėti. Kompiuteriniai žaidimai taip pat prieinami įvairiausi, viso gyvenimo neužtektų išbandyti visiems bent po 5 minutes. Netgi loterijos bilietą galima įsigyti internetu ir visą savaitę viltis, jog laimė nusišypsos ir atneš milijoną. Kazino internete irgi yra bei siūlo visus įmanomus azartinius ir pramoginius lošimus, tad net šis pramogos troškimas yra patenkinamas.  Ar galima sugalvoti kažkokią pramogą, kuriai nepakanka interneto? Žinoma, viskas kas susiję su gamta, bet bilietus į slidinėjimo kurortą galima įsigyti irgi internetu.

Ir galiausiai, ar galima mokytis neišeinant iš namų? Atsakymas – taip. Yra daugybė studijų programų visame pasaulyje, kurios suteikia galimybę mokytis nuotoliniu būdu. Tad neišėjus iš namų galima ne tik mokytis įvairių dalykų, dalyvauti online kursuose, gauti sertifikatus, diplomus, tačiau net ir baigti bakalauro ar magistro studijas. Taigi, viskas įmanoma!