Kaip valytis dantis

sapnuoti dantisDantų problemos yra kone vienos pačių nemaloniausių, kalbant apie sveikatą. Jos ne tik kad teikia daug nepatogumų, bet dažnai ir pareikalauja nemažų investicijų. Ypač jei dantis gydote poliklinikoje. Argi? Juk ten gydymas keliskart pigesnis nei privačiose klinikose, o dažnai net ir visai nekainuoja! Jei taip sakote, matyt nė sapnuote nesapnavote, kokių problemų gali pridaryti nepatikimas gydymas. Ne vienas žmogus yra sakęsis, kad turėjo pergydyti savo poliklinikoje blogai sutaisytus dantis ir jam tai nemažai atsiėjo. Todėl, nors ir dantų priežiūra privačiose klinikose yra brangesnė, bet, kaip sakoma, skupus moka du kartus. Todėl, visų pirma, griežtai rekomenduojame vengti nemokamo gydymo, jis tiesiog nėra patikimas.

                  Dabar pakalbėkime apie dantų valymą. Apie tai galima prirašyti tūkstančius žodžių, tačiau apsieikime tik bendraisiais dalykais ir dažniausiomis klaidomis. Visų pirma, dantis rekomenduojama valyti du kartus per dieną. „Bet jei valysiu tris kartus ar net penkis, tai dar švaresni jie bus!“. Deja, dažnas dantų valymas gali pakenkti dantenoms, jos gali būti tiesiog mechaniškai pažeistos. Dėl to rekomenduojama dantis valytis dukart per dieną, tačiau kokybiškai. Per stipriai nespauskite šepetėlio – tai taip pat gali pažeisti dantenas. Geriau brūkštelti daugiau kartų, nei stipriau. Išsivalę dantis šepetėliu, panaudokite ir tarpdančių siūlą. Jis pašalins maisto likučius ir sunkiai prieinamų, siaurų tarpdančių. Likę maisto likučiai pradeda pūti, atsiranda bakterijos ir pradeda gęsti dantys. Siūlo naudojimas ypač aktualus turint siaurus tarpdančius, kurių šepetėliu tiesiog neišvalysite. Taip pat rekomenduojama nuvalyti ir liežuvį, ant kurio prisikaupia tikrai daug apnašų. Tai galima padaryti specialiu šepetėliu arba dantų pagaliuku su siūlu.

                  Baigus valytis dantis šepetėliu ir dantų siūlu, neskubėkite pasinerti į sapnų pasaulį. Rekomenduojama burną praskalauti dantų skalavimo skysčiu. Šis įlys į mažiausius tarpus ir dezinfekuos visą burnos ertmę. Tik nepamirškite po to gerai praskalauti burnos, kad kuo mažiau dantų skalavimo skysčio patektų į skrandį.

                  Taip išsivalę dantis, galėsite ramiai miegoti ir sapnuoti dantis, kurie yra sveiki ir gražūs. Tačiau, jei manote, kad dar nepakankamai gerai išsivalėte dantis, yra ir gudresnių dantų priežiūrai skirtų prietaisų. Pavyzdžiui, vienas jų purškia vandenį, sumaišytą su dantų skalavimo skysčiu į dantis, tarpdančius. Gana didelis slėgis išvalo mažiausias ertmes, nuvalo apnašas. Tad jei norite turėti dar sveikesnę ir švaresnę burnos ertmę, galite naudoti ir tokį prietaisą. Tačiau visų svarbiausia ne panaudoti kuo daugiau skirtingų prietaisų ir šepetėlių, bet valytis dantis kruopščiai ir kokybiškai.