Kas yra „geras gyvenimas“?

Žmonės labai dažnai kalba apie gerą gyvenimą, lyg tai būtų visiškai nepasiekiama ir egzistuotų tik svajonėse. Tačiau su tuo jokiu būdu negalima sutikti. Jei žmonių psichologija veikia tokia linkme, tokiu atveju puikiai suprantama, kad geras gyvenimas ir liks tik svajonėse. Tačiau pakeitus savo požiūrį į save ir į savo aplinką – jūsų gyvenimas gali pasikeisti teigiama linkme.

Kita vertus, kiekvieno žmogaus suvokimas skiriasi. Skiriasi žmonių charakteris, pomėgiai, požiūris ir gyvenimo būdas. Todėl jokiu būdu nebūtų galima atsakyti į klausimą, kas yra geras gyvenimas.

PsichologijaVienam žmogui geras gyvenimas asocijuojasi su krūva pinigų ir galimybe keliauti po visą pasaulį, pirkti brangiai kainuojančius prabangius automobilius, apsistoti pačiuose prabangiausiuose viešbučiuose, įsigyti prestižinėse vietose esantį nekilnojamąjį turtą, kasdien lankytis pačiuose brangiausiuose restoranuose, pirkti dizainerių drabužius, aksesuarus ir kitas nuo prabangaus įvaizdžio neatsiejamas detales.

Tuo tarpu kitam gero gyvenimo apibrėžimas yra visiškai kitoks. Tokiam žmogui gali pakakti labai laimingos šeimos, stiprios sveikatos ir laisvės daryti tai, kas kelia didžiausią gyvenimo malonumą.

Būtent todėl negalima atsakyti, ką reikėtų daryti, kad gyventumėte gerai. Kiekvieno žmogaus siekiai skiriasi, todėl ir reikiami sprendimai yra visiškai kitokie. Kad ir kaip bebūtų, svarbiausia turėti savo tikslą. O tuomet imti jo siekti.

Nemaža dalis žmonių sako, kad nori gyventi gerai, tačiau paklausti, ką dėl to padarė, atsako, jog nieko. Tai akivaizdus pavyzdys, kodėl žmonės piktinasi savo gyvenimu ir nesidžiaugia kiekviena diena. Jei būtų pradedama siekti to, ko labiausiai norima – rezultatai neilgai trukus taptų matomi plika akimi.

Todėl viskas priklauso nuo jūsų požiūrio. Jei iki šiol piktinotės aplinkiniais, savo darbo sąlygomis, pinigų trūkumu, prasta sveikata, laisvalaikio trūkumu, dideliu nuoboduliu ir stresu, kodėl gi nesuradus viso to priežasčių? Kas tai lemia? Galbūt netinkami įpročiai? Gal neteisingi sprendimai? Radę atsakymą, galėsite pakoreguoti savo gyvenimą. Galėsite pradėti jausti gyvenimo malonumą ir nebesipiktinsite, kad jūsų gyvenimas yra prastas. Tam reikia labai nedaug – tik atsižvelgti į tai, koks gyvenimas yra dabar ir imtis veiksmų, kad jį pakeistume.