Samojedai – ištikimi žmonių draugai

Samojedai

Visada svajojote apie labai aktyvų, energingą, stiprų ir ištikimą šunį? Jei taip, tuomet samojedai gali būti būtent tai, kas idealiai atitiktų jūsų poreikius. Jei žvelgtume į šios veislės šunų istoriją, galima drąsiai teigti, kad ji seniausia iš kinkomų šunų. O tai reiškia, kad jie yra puikiai prisitaikę gyventi labai atšiauriomis sąlygomis ir Lietuvos žiema jiems tikrai nėra didelis iššūkis. Jie puikiai jaučiasi tiek žaisdami didelėse sniego pusnyse, tiek ir lakstydami po žolytę.

Tai yra labai reta veislė, todėl mūsų šalyje taip pat samojedą galite sutikti pakankamai retai. Nepaisant to, veikia samojedų veislynai, todėl galite nesunkiai įsigyti šios veislės šunį. Augindami samojedą, turėsite tikrą draugą, kuris visuomet bus geros nuotaikos ir pasiruošęs kartu nuversti kalnus. Tai tikrai nėra tas šuo, kuris dienų dienas galėtų gulėti vienoje vietoje ir jam pakaktų vos kelių minučių pasivaikščiojimo lauke. Svarbu ir tai, kad šios veislės šuo puikiai tinka apsaugai, todėl kartu su juo galite jaustis visiškai saugūs.

Be abejo, samojedų kailis yra labai specifinis, todėl jei šį šunį auginsite nedideliame bute, galite būti tikri, kad pajusite, kai jie šeriasi. Kita vertus, nesupraskite klaidingai – nors kailis yra labai tankus ir storas, jis geba pats išsivalyti, todėl kailio priežiūrai jums nereikės skirti daug papildomų pastangų.

Kalbant apie dresūrą ir charakterio ypatybes, lemiančias lengvesnį auklėjimą – samojedus, kaip ir kitų veislių šunis, patariama pradėti dresuoti nuo mažumės. Tokiu atveju galėsite kur kas lengviau ir greičiau pasiekti norimą rezultatą. Žinoma, išdresiruoti samojedą nepakaks vos keleto dienų. Turite apsišarvoti kantrybe ir nenuleisti rankų. Turite išmokti jį perprasti ir suprasti, kas jam tinka geriausiai. Nors turite jam būti tikras šeimininkas, kartu turite būti ir pats geriausias draugas, rodantis jam tikrą meilę ir suteikiantis daug šilumos. Tuomet samojedas bus pats ištikimiausias ir mieliausias šuo, kokį tik esate turėję. Suprantama, yra ir kitų šunų veislių, kurios pasižymi panašiomis savybėmis (pvz., vilksunis), todėl prieš pasirinkdami, apgalvokite kuo daugiau įvairių variantų.