Spausdintuvų rašalo kasetes geriau pildyti ar pirkti naujas?

Spausdintuvai yra aptinkami beveik kiekvienuose namuose. Lazeriniai ir rašaliniai spausdintuvai yra pritaikyti skirtingiems vartotojų poreikiams, tačiau atkreipus dėmesį į tai, jog rašalinių spausdintuvų kaina įprastai būna mažesnė nei lazerinių – juos galima sutikti dažniau. Spausdintuvų kainos po truputėlį krenta, jos nėra didelės, o daugiau sunkumų sukelia gana greitai pasibaigiančios rasalo kasetes. Pats geriausias sprendimas yra senų rašalo kasečių užpildymas. Tai įgyvendinant yra saugoma ne tik gamta, bet ir kaina būna mažesnė nei nusprendus įsigyti naują rašalo kasetę. Tiesa, gamintojams toks sprendimas nėra priimtinas, todėl jie siekia įtikinti mus, kad pirkdami neoriginalias kasetes ar jas pildydami mes gadiname spausdintuvą, kenkiame jo dalims ir pačio spausdinimo kokybei.

Rasalo kasetesKai kurie gamintojai rašalo kasetes specialiai daro nestandartinių formų ar uždeda mikroschemas, kurios leidžia spausdintuvui atpažinti ne originalų gaminį, o jei tai nutinka, prietaisas gali net visiškai neveikti. Gamintojai nori, kad pirktume būtent jų gaminius, juk taip jie siekia pasipelnyti, todėl jiems nėra priimtini kitų veiksmai, leidžiantys papildyti originalias kasetes arba nusipirkti pigiau kainuojančius panašius kasečių modelius.

Visiška tiesa, kad kokybė yra labai svarbus rodiklis. Gamintojai siekia įteigti, kad tik su originalia rašalo kasete galima išgauti geriausią rezultatą, tačiau ne paslaptis, kad rašalas yra linkęs greitai uždžiūti. Nesvarbu ar rašalo kasetė yra originali ar ne, rašalas vis vien uždžiūva, jei juo nesinaudojama apytiksliai dvi savaites. Rekomenduojama turint rašalinį spausdintuvą, juo atspausdinti bent vieną spalvotą lapą kartą per savaitę, tam, kad dažai neuždžiūtų.

Verta žinoti, kad kokybė priklauso ne vien nuo rašalo. Popierius irgi yra labai svarbus veiksnys, norint gauti tobulai atspausdintą dokumentą. Jei popierius yra labai plonas, jis gali išsitepti kur kas greičiau arba į jį gali sunkiau įsigerti rašalas, todėl atspausdintas dokumentas neatrodys taip, kaip tikėsitės.

Šiuo metu dauguma žmonių, siekdami sutaupyti, renkasi pirkti neoriginalias rašalo kasetes arba jas pildyti. Tai nėra blogai, nes yra ne tik saugoma gamta, bet ir sutaupoma. Aišku, visą tai bando sustabdyti gamintojai, kurie siekia kuo didesnių pardavimų. Atminkite ir tai, kad ne vien nuo rašalo priklauso dokumento kokybė. Taigi, jei norite atspausdinti aukštos kokybės dokumentus ar nuotraukas, taip pat pasirinkite ir geros kokybės popierių.