Ar plieniniai stogai Kaune vis dar populiarūs

Plieniniai stogai KauneKaunas visada šiek tiek išsiskyrė iš kitų miestų. Jame gyvena daugiausiai žmonių, palaikančių konservatorius, taip pat – labai didelė bendrabučiuose gyvenančių studentų koncentracija, o kauniečiai labiau linkę gyventi ne daugiabučiuose, o nuosavuose namuose. Dirbant stogo dangų srityje galima labai tiksliai nustatyti, kokius stogus kauniečiai dengiasi dažniausiai, todėl šiame straipsnyje pabandysime atsakyti į klausimą, ar plieniniai stogai Kaune vis dar yra populiarūs ir paklausūs.

Klausimas gali pasirodyti sudėtingas ir iš tiesų – būtent taip ir yra, kadangi plieninių stogo dangų populiarumą galima pamatyti tik pardavimo metu. Juk kai plieniniai stogai Kaune jau yra uždengti, negalima nustatyti, kada pastarieji buvo įsigyti ir, koks yra jų populiarumo lygis. Bandant atsakyti į klausimą ar plieniniai stogai Kaune vis dar populiarūs, reikia savo akimis matyti pardavimo procesus skardinių stogo dangų srityje. Mes negalime atsakyti į šį klausimą vien apsilankę gyvenamųjų namų kvartale, nes nėra žinoma, kada plieniniai stogai buvo uždengti.

Žinoma, reikia sutikti, kad atsakymas į klausimą apie plieninių stogų Kaune populiarumą negali būti labai objektyvus. Viešuose šaltiniuose nėra pateikiama bendra visų plieninių stogų bendrovių Kaune statistika. Todėl galima atsakyti atsižvelgiant tik į tam tikrų bendrovių parduodamų plieninių stogų Kaune užsakymų populiarumą ir mastą.

Galbūt šiuo atveju ir nesutiksite, bet akivaizdu, kad plieniniai stogai Kaune vis dar populiarūs ir manytina, dar ilgai tokiais išliks laikinojoje Lietuvos sostinėje. Šiferiniai stogai daugiausia užsakomi kaimo regionuose, o Vilniaus mieste jie nėra tokie paklausūs. Pastarajame mieste vyrauja kitos tendencijos, kuomet yra pasitelkiamos skirtingos medžiagos.

Galima būtų trumpai aptarti, kodėl plieniniai stogai Kaune vis dar yra „ant bangos“. Kaip ir dauguma Lietuvos gyventojų, kauniečiai taip pat yra praktiški žmonės – jie visada įvertins visus pliusus ir minusus, todėl gali priimti teisingus sprendimus rinkdamiesi plieninę stogo dangą. Galbūt dėl to, kad kauniečiai yra dešiniųjų pažiūrų. Juk šiferinė stogo danga primena tarybinius laikus ir jiems toks sprendimas atrodo nepriimtinas. Nors niekas negali tiksliai pasakyti ir nustatyti, kodėl vyrauja tokios tendencijos, tačiau minėta priežastis gali būti svarus pagrindas, kodėl jie renkasi plieninę stogo dangą.

Reikia paminėti, kad plieninė stogo danga montuojama labai greitai, nes lakštai gaminami tokio ilgio kaip ir šlaitas, iki 8 metrų. Įsivaizduokite, jūs paimate vieną plieninio stogo lakštą, uždedate ant stogo plokštumos ir 8,8 m2 stogo plokštuma jau yra uždengta. Tai labai greitas montavimo metodas ir Kauno miesto gyventojai tai puikiai įvertina.

Plieniniai stogai turi čerpes imituojančius profilius, kurių dėka Kaune esantys namai atrodo tarsi su tikromis čerpėmis, bet iš tikrųjų daug kartų lengvesni. Plieninis stogas su čerpes imituojančiu profiliu sveria 4 kg/m2, o tikrų molinių čerpių svoris yra apytiksliai 40-50 kg/m2. Lengvesnis stogo dangos profilis leidžia sutaupyti nemenką medžiagų kiekį, skirtą stogo konstrukcijai. Taip pat reikia nepamiršti, kad ant senų namų, kurių yra silpnos ir nepatvarios sienos, nerekomenduojama montuoti sunkios stogo dangos.

Baigiant, galima pasidžiaugti, kad plieniniai stogai Kaune vis dar populiarūs, o žmonės, pasirinkę tokius stogus, neabejotinai yra praktiški ir išmintingi žmonės. Visa aukščiau pateikta informacija nėra paremta objektyviais faktais ir oficialiais statistiniais duomenimis. Tai tik prielaidos, tačiau turinčios realų pagrindą.