Link vasaros pabaigos, trumpėjant dienai ir vėstant vakarams prisimenama, kad malonus pasisėdėjimas balkone greitai baigsis – visą žiemą čia nebus galima kaip dabar išbėgti basomis. To išvengti ir prailginti buvimo balkone be kailinių sezoną galima įstiklinus balkoną. Tačiau ką apie stiklinimą reikėtų žinoti prieš pradedant darbus?
Norint įstiklinti balkoną reikia gauti leidimą
Nors balkonas kaip ir butas – jūsų nuosavybė, tačiau čia negali daryti ko nori. Norint įstiklinti balkoną reikia gauti leidimą. taip siekiama išvengti fasado išdarkymo. Senos statybos namuose norint įstiklinti balkoną, o tuo pačiu ir apšiltinti jį bei padidinti kambario plotą sujungiant balkoną su gyvenamosiomis patalpomis, dažniausiai reikia parengti projektą bei suderinti su savivaldybe. Naujos statybos namuose yra numatomas kelių metų periodas, kurio metu be statytojo sutikimo negalima keisti fasado išvaizdos. Tačiau dažnai būna numatytas projektas tam tikram stiklinimo būdui.
Aliuminis, plastikas ar medis?
Yra trejos medžiagos iš kurių gali būti gaminamas pagrindas balkono stiklinimui – aliuminis, plastikas (PVC) ir medis. Aliuminis ir plastikas šiuo metu yra populiariausi, netrukus aptarsime kodėl . Tuo tarpu mediniai balkonų profiliai šiuo metu nėra populiarūs nepaisant suaktyvėjusio susidomėjimo natūraliomis medžiagomis. Mediniai profiliai reikalauja daugiau priežiūros nei plastikiniai.
Antras populiariausių trejetuke yra aliuminio sistemos, kurios be konkurencijos yra lengviausios, tad su jomis galima nuveikti išties nemažai, aliuminis pasirenkamas kuomet norima elementarių funkcijų – apsaugos nuo vėjo ir lietaus ar sniego. Svarbų vaidmenį vaidina ir dizaino sprendimai, kadangi aliuminio rėmai pasižymi platesnėmis galimybėmis rinktis įvairesnes spalvas. Aliuminio profilio rėminės sistemos gali būti stumdomos arba stumdomos-atveriamos. Tačiau jos nėra tokios sandarios kaip plastikinės sistemos, todėl tikėtis, jog žiemą balkonas bus šiltas – neverta.
Absoliučiu lyderiu Lietuvoje yra plastikinės langų konstrukcijos, kurių konkurencinis pranašumas – sandarumas. Kaip ir plastikiniai langai, plastikinis balkono įstiklinimas žada šilumą ir sandarumą. Tuo pačiu tai ir gera garso izoliacija, ypač aktuali tuomet, kai balkonas yra į gatvės pusę. Kaip jau buvo minėta anksčiau, pasirinkus kokybišką balkonų stiklinimą plastikine sistema, galima praplėsti kambario plotą balkono sąskaita. Sandarus įstiklinimas garantuoja, jog šaltis iš lauko neprasiskverbs, tad net žiemą temperatūra bus kaip kambaryje. Tuomet verta atsisakyti durų į balkoną, o sieną prie kurios buvo radiatorius paversti kolona su baru. Radiatoriaus atsisakyti neverta, sienos nugriauti apskritai nepavyks (ypač jei ji laikančioji), tačiau pasidaryti barą tikrai verta ir su plastikiniais balkonų profiliais – įmanoma.
Galvojant apie saugumą
Saugumas – yra viena iš priežasčių, kodėl pasirenkamas balkonų įstiklinimas. Tai ypač aktualu gyvenantiems pirmame aukšte, kurie dažniausiai kenčia nuo įsilaužėlių įsliūkinančių pro balkoną. Pasirenkantys plastikinius profilius gali pasirinkti papildomai specialius saugumo elementus, tuo tarpu pasirinkus aliuminio – galima pasirinkti užrakinamas rankenėles. Bet kokiu atveju, kiekviena papildoma kliūtis atbaido ilgapirščius nuo kėsinimosi į jūsų turtą.
Kiek kainuoja balkonų įstiklinimas?
Ir, žinoma, kalbant apie balkonų įstiklinimą, negalime nepakalbėti apie šių darbų kainą. Žinoma, galutinė kaina priklauso nuo kelių faktorių – balkono stiklinamos erdvės dydžio, konstrukcijos sudėtingumo, profilio tipo, papildomų funkcijų. Tačiau jei kaina yra svarbus kriterijus, galime nuraminti, jog plastikinės ir aliuminio sistemos kainos praktiškai nesiskiria. Jei renkatės tarp aliuminio rėminės ir berėmės sistemos, tuomet svarbu žinoti, jog rėminė gali būti apie 30 Eur pigesnė nei berėmė.