Vis daugiau svajojančių apie židinius gali tai sau leisti – biožidinius galima įsirengti netgi daugiabučių butuose, kuriuose pagal statybos įstatymus negalima įrengti tradicinio židinio. Kodėl? Kuo biožidiniai yra geresni? Tai ir pabandysime išsiaiškinti šiame straipsnyje.
Biožidinius galima įrengti bet kur
Tradicinių židinių įrengimui yra specifiniai saugumo reikalavimai, jiems reikalingas kaminas, vedinimo sistema, statybos leidimas ir pan. Pagal įstatymą, tik pirmų penkių daugiabučio aukštų gyventojų gali įsirengti židinį ir taip pat paskutinio aukšto gyventojai. Tačiau tam reikia gauti leidimus ir sudaryti tinkamas sąlygas užtikrinančias saugumą. Suprantama, pavojus apnuodyti visą daugiabutį smalkėmis yra itin didelis pavojus, tad ir reikalavimai rimti. Nedaugelis išdrįsta įsirenginėti tradicinį židinį dėl su tuo kylančių problemų ir sunkumų. Tačiau biožidinys leidžia visos sumaišties išvengti. Kadangi biožidiniai kūrenami bioetanoliu, t.y. švariu kuru, kuriame nėra jokių priemaišų ir degimo metu išsiskiria tik vandens garai ir anglies dvideginis. Taigi jokių dūmų ir jokio pavojaus. Taip galima židinį įsirengti bet kur, jam nereikia leidimo, kamino ar ventiliavimo sistemos, o biožidiniai internetu įsigyjami be jokių apribojimų.
Biožidinys yra mobilus
Kadangi biožidinys nėra „pririštas“ prie kamino ar kitos vietos, o ir jie pagaminti taip, kad jų nebereikia specialiai apdirbti, biožidiniai tampa mobilūs. Juos galima pastatyti kur nori, o panorėjus perstatyti į kitą vietą, paskolinti giminėms, supakuoti ir padėti į spintą ir išsitraukti kada vėl kils noras mėgautis gyva ugnimi.
Išskirtinis dizainas
Biožidiniai yra išties puikus įrankis kurti interjerą. Patys biožidiniai jau nereikalauja apdailos, jie sukurti iš įvairiausių medžiagų, įvairaus dydžio, formų ir stilių. Didžiausią rinkos dalį sudaro pastatomi biožidiniai. Kadangi tai mobilūs biožidiniai, jie gali būti visur, kur tik sugalvoji. Taip pat esama įmontuojamų židinių, kuriems galima suteikti kiek tradiciškesnį vaizdą įmontavus į sieną. Taupantiems erdvę bei norintiems labiau dekoratyvinio biožidinio, galima rinktis pakabinamą ant sienos židinį. Neįprasčiausias modelis – ant stalo pastatomas, nedidelis židinys, kurį panorėjus galima pastatyti ant bet kokio horizontalaus paviršiaus, tačiau dėl savo dydžio jis labiausiai tinka ant stalo, spintelės ar komodos.
Save