Kad aplinkos priežiūra netaptų sunkiu darbu

Zoles pjovimas

Ar pastaruoju metu pastebite, kad vis daugiau jūsų laisvo laiko atima aplinkos priežiūra? Galbūt pagrindinė priežastis yra susijusi su netinkamai suformuotu kraštovaizdžiu ir neefektyviais sprendimais? Kiekvienas iš mūsų, turintis net ir nedidelį sodelį ar alpinariumą savo kieme, turėtų žinoti, kaip tinkamai jį prižiūrėti. Tokiu atveju galima išvengti didelės laiko gaišaties. Kita vertus, nesupraskite klaidingai – tai nereiškia, kad savo sodelį galite prižiūrėti kas savaitę ar dar rečiau. Jei taikysite tokią praktiką, puikiai suprantama, kad kaskart teks gerokai paplušėti. Norint to išvengti ir laiku bei tinkamai apsaugoti savo kiemo augmeniją nuo įvairių parazitų, savo namo kiemą reikėtų apžvelgti reguliariai, o pamačius koreguotinas ar priežiūros reikalaujančias vietas – nieko nelaukus, visą tai profesionaliai išspręsti.

  • Žinoma, pirmiausia turite pasirūpinti visais reikiamais įrankiais, t.y. grėbliais, kastuvais, kauptukais, apsauginėmis pirštinėmis, krūmų formavimui skirtomis žirklėmis, vejapjove arba žoliapjove, trąšomis ir kt. Tai padės visus reikiamus darbus įgyvendinti kur kas paprasčiau ir greičiau.
  • Atsižvelkite į jums priklausančios valdos dirvą. Tai labai svarbu, jei norite, kad pasodinti augalai augtų sveiki ir būtų vešlūs. Tai reiškia, kad atsižvelgiant į dirvą, reikės pasirinkti žolę, gėles, krūmus, medelius ir kitus augalus. Taip pat dirva įtakos ir laistymo reguliarumą.
  • Jei tinkamai žole apsėsite visą teritoriją ir savo veją laistysite reguliariai bei atsižvelgdami į visas žolės laistymo taisykles, tuomet nepamirškite, kad bus reikalingas ir zoles pjovimas. Jokiu būdu neatidėliokite šios užduoties. Kuo aukštesnė žolė užaugs, tuo sunkiau bus ją nupjauti. Be to, didės tikimybė, kad aukštose žolėse atsiras daug erkių.
  • Be abejo, atminkite, kad kiekvienas augalas yra labai skirtingas, todėl tai, kas tinka vienam, gali visiškai netikti kitam. Pasidomėkite savo namo teritorijoje augančių augalų priežiūra. Tuomet bus paprasčiau išsaugoti tinkamą jų būklę.
  • Jei jūsų teritorija yra ne vienoda, pvz., tam tikrą teritorijos dalį esate apsodinę dideliais medžiais, o kitą dalį nuolatos apšviečia kaitri saulė, tuomet atitinkamai paskirstykite ir laistymo ciklus bei vandens kiekį. Šešėlyje esanti žolė ir augalai reikalaus mažiau vandens. Tuo tarpu priešais saulę auganti augmenija vandens turės gauti daugiau.