Kaip turėtų būti prižiūrimas spintos turinys

SpintosKokio baldo jūsų namuose vidus dažniausiai ir greičiausiai susijaukia ir tampa netvarkingas? Turbūt dažnas iš mūsų atsakys taip pat – spintos. Taip yra ne dėl to, kad jos yra neefektyvus ar nepraktiškas baldas. Taip yra dėl to, kad, tai yra pats praktiškiausias ir dažniausiai naudojamas baldas kiekvieno iš mūsų namuose. Jame laikome viską: kasdienius, laisvalaikio ar proginius rūbus, įvairius daiktus, kurių nenorime laikyti atvirai matomose vietose, nuotraukų albumus ir daugybę kitų smulkmenų. Nėra nieko, kas negalėtų būti patalpintas spintoje.

Dėl šios priežasties dažnoje spintoje tvarka greitai tampa tikru chaosu. Tokiose situacijose nereikia pulti į neviltį. Suplanuokite savo laiką, nes jo tikrai reikės, ir apsišarvokite geležine kantrybe. Ką gi, atėjo metas atverti savo spintą. Tik neišsigąskite – viskas yra išsprendžiama. Išimkite viską, kas yra jūsų spintoje ir išdėliokite matomoje vietoje. Prieš savo akis turėsite matyti kiekvieną spintoje laikomą buvusi daiktą.

Prisiminkite, kad spintos neturi būti mūsų priešai. Tinkamai prižiūrimos, jos gali būti vieni geriausių mūsų draugų. Tolimesnis žingsnis, kai jau visus daiktus matote išdėliotus prieš akis, bus atidi jų peržiūra. Jei jūsų spintoje buvo didelė netvarka, tikėtina, kad taip atsitiko tikrai ne per vieną ar dvi dienas. Tam reikėjo laiko, todėl kai kurie daiktai jums galėjo tapti visiškai nereikalingi. Nors suprantame, kad neretai tam tikriems daiktams jaučiame didelius sentimentus, nors jų niekada nenaudojame, tačiau reikia būti tvirtiems ir nebijoti jų atsikratyti.

Minėtas žingsnis yra vienas svarbiausių – atsikratykite tuo, ko žinote, kad nenaudosite. Jums tikrai nereikia, kad nenaudojami daiktai bereikalingai užimtų vietą jūsų spintoje. Kuomet beliks tik dažnai ar retkarčiais naudojami daiktai, galite imtis jų rūšiavimo – vienus giminingus daiktus sudėkite į vieną pusę, o kitus į kitą. Tuomet beliks pats paprasčiausias darbas. Daiktus, kuriuos naudojate retai, dėkite į spintos tolimiausią vietą, o dažniausiai naudojamus – taip, kad juos būtų kuo paprasčiau pasiekti.

Kaip matote, tvarką pasidaryti nėra jau taip sunku. Nors, žinoma, kad ši tvarka nebus amžina. Kiekvienam iš mūsų dažnai tenka skubėti. Todėl, nekreipdami dėmesio į tvarką, imame ir vėl daryti tas pačias klaidas, ir sukeliame netvarką. Tačiau nieko baisaus. Nuo šiol jau žinosite, kaip tai išspręsti.