Kodėl reikalingas vėdinimas ir rekuperacija

RekuperacijaŽmogaus išgyvenimui yra reikalinga begalė sąlygų: be maisto žmogus neišgyventų nei mėnesio, be vandens net savaitės, tačiau svarbiausias žmogaus išgyvenimui yra oras, nes be jo neištvertume nei valandos. Per dieną mes įkvepiame dešimtis tūkstančių kartų ir apie tai net nesusimąstome. Didžiąją laiko dalį kvėpuojame uždarose patalpose, o jose oro tarša gali būti net iki šimto kartų didesnė nei lauke. Taip yra dėl paprastų priežasčių. Patalpose mes užsiimame veikla, kuri teršia orą, o tas oras niekur neiškeliauja. Gaminant maistą sklinda įvairūs kvapai, dujos ir degios dalys. Taip pat mus supa dulkės, alergenai bei kitos mikrodalelės. Buityje naudojant chemiją į orą patenka ir jos garai. Tuo pačiu patalpoje esant sergančiam žmogui į orą patenka daug užkrato bakterijų. Ir tai dar ne viskas, vien patys kvėpuodami mes į savo aplinką išleidžiame daug anglies dvideginio. Visi šie išvardinti veiksniai lemia tai, kad viduje oras yra kur kas labiau užterštas nei išorėje ir todėl tam būtinas vėdinimas.

Paprasčiausias būdas vėdinti, yra atverti langą, bet tai padarius atsiranda kitų minusų. Iš lauko į vidų gali priskristi vabzdžių, o jei viduje esantys žmonės yra alergiški rizikuojama prileisti alergenų. Atvėrus langą šaltuoju metų laiku iššvaistoma šiluma, kurios kaina kasmet vis auga. O blogiausia yra tai, kad net tris valandas vėdinant patalpą ir po to uždarius langą, po pusvalandžio oras vėl šiek tiek užsiterš ir tarša tik didės. Tai koks yra sprendimas?

Pats paprasčiausias sprendimas yra rekuperacinės vėdinimo sistemos. Rekuperacija, tai toks vėdinimo metodas, kurio pagalba į vidų patenkantis oras yra švarus ir gaivus. Rekuperatoriuje esantys filtrai išvalo orą nuo alergenų ir kitų mikrodalelių, o iš vidaus išeinantis oras pašildo įeinantį orą, todėl jis nėra tokios žemos temperatūros kaip lauke. Rekuperacinė vėdinimo sistema vėdins jūsų namus ar darbo vietą visą laiką, todėl jums nebereikės rūpintis oro gaivumu savo aplinkoje. Renkantis rekuperatorių jums tereikia atminti – kuo efektyvesnis rekuperatorius, tuo šiltesnį orą jis tieks į jūsų namus ir tuo mažesnės šildymo išlaidos jūsų laukia.