Kokie medienos dažai reikalingi jums?

Medienos dažaiDažant medines detales reikia rinktis specialus dažus, skirtus medienai. Tačiau ir medienos dažų įvairovė yra didelė, todėl reikia pasirinkti tuos, kuriuos geriausiai tiks jūsų dažomam paviršiui. Šis paviršius galia būti obliuotas, neobliuota, būti lauke ar viduje. Nuo to priklauso, kokių dažų jums reikės, tad svarbu tinkamai pasirinkti.

Kokiomis savybėmis pasižymi geri medienos dažai?

Visų pirma, medienos dažai, pavyzdžiui iš čia – https://www.dazai24.eu/medienos-dazai/, turi būti tvirti ir ilgaamžiai. Ilgaamžiais dažais laikomi tie, kurie gerai laikosi ant dažomo paviršiaus, kalbant tiek apie dažų lupimąsi, tiek apie spalvos blukimą. Jei dažai yra elastingi, nesilupa ir netrūkinėja, tokie dažai laikysis ilgai ir jums nereikės po kelių mėnesių konstrukcijos perdažyti. Blukimas taip pat labai svarbus. Todėl, pirkdami dažus, atkreipkite dėmesį į jų atsparumą UV spinduliuotei, ypatingai, jei dažomas dirbinys yra lauke, kaip tvora ar namo siena.

Kitos dažų savybės, palengvinančios darbą, yra greitas džiūvimas ir maža išeiga. Jei naudosite dažus, kurie išdžiūva po 2 ar 4 valandų, ypatingai jei dažysite dirbinį keliais sluoksniais, gerokai pagreitinsite darbo tempą. Tačiau jei dažai džius 12 ar daugiau valandų, dažymas keliais sluoksniais užtruks bent dvi dienas. Taigi, geriau taupykite laiką ir rinkitės greitai džiūvančius medienos dažus. Na o maža dažų išeiga padės sutaupyti pinigų. Tiesa, dažų išeiga priklauso ir nuo to, kokį paviršių dažysite. Mažiau dažų reikia panaudoti, kuomet dažoma obliuota mediena ir daugiau, kai mediena yra neobliuota, ar dažyta prieš tai.

Dažai laukui ar vidui?

Visi medienos dažai yra suskirstyti pagal tai, ar jie tinkami naudoti lauke ar viduje. Jei vieni dažai yra tinkami naudoti viduje, tai nereiškia, kad jie bus tinkami lauke. Būtent dėl to, jog lauke dažai patiria didelį aplinkos poveikį. Didelis temperatūrų svyravimas (-20 laipsnių žiemą ir +30 vasarą) gerokai veikia dažus, todėl svarbu, kad šie neskilinėtų, nesiluptų. Taip pat medienos dažai turėtų būti atsparūs saulės spinduliuotei, kad nebluktų.

Viduje naudojami dažai gali būti ne tokie atsparūs, tačiau dažniausiai jie turės mažiau kenksmingų medžiagų ir nemalonaus kvapo. Taigi, reikia pasirinkti saugius ir tinkamus dažus.

Jei rinksitės dažus, tinkamus naudoti lauke, atkreipkite dėmesį ir į tai, ar jie apsaugo medieną nuo pelėsio, nuo dumblių. Tai taip pat gali paveikti konstrukcijas, ypač jei jos gauna daug drėgmės. Todėl pasirinkite kuo atsparesnius dažus ir dažytomis konstrukcijomis galėsite džiaugtis ne vienus metus.