Mūrinius kaminus keičia keliskart pažangesni plieniniai kaminai

zidinys-ugnis

Drąsiai galime teigti, kad naujovių statybų sektoriuje atsiranda ne kas savaitę, o bene kasdien. Tai leidžia ieškoti vis naujesnių, pažangių sprendimų, kurie garantuotų komfortą, ekologiškumą, funkcionalumą ir saugumą. Tačiau, kalbant apie kaminus, tai pasakyti galime ne visada, nes žmonės, net ir statydami naujus namus, renkasi „atgyvenusius“ sprendimus – mūrinius kaminus su plieno įdėklu. Taip atsitinka todėl, kad žmonės pasitiki teiginiu „senas – geras“, bijo naujovių ir/arba jomis nepasitiki. O visiškai be reikalo, nes metaliniai kaminai yra gerokai pranašesni už mūrinius ar mūrinius su minėtaisiais įdėklais. Be to, rinkdamiesi tokius senus sprendimus, žmonės dar ir nemažai permoka.

Šiuolaikiniai dūmtraukiai neretai apšiltinami papildomai mineraline vata, kuri sugeria karštį. Šios medžiagos mūriniame kamine nerastume nė su žiburiu. Mūrinio kamino struktūra – tik plytinė vieno sluoksnio sienelė. Pripažinkime, kad plytos yra skirtos namui statyti, tačiau kaminams įrengti tai toli gražu netinkama ir negera medžiaga, nes ji paprasčiausiai neturi būtinųjų savybių. Tai yra, katilui kūrenantis temperatūra kamine pakyla net iki 150-400 laipsnių, taigi skirtumas tarp lauko ir kamino vidaus temperatūros yra milžiniškas. Kadangi toks senoviškas kaminas nepadengtas jokia karštį sugeriančia medžiaga, laikui bėgant sienelė sutrūkinėja, deformuojasi, susidaro kondensatas, kuris pro tinko tarpelius veržiasi į atmosferą ir ardo mūro sieną. Dėl to konstrukcija laikui bėgant ne tik praranda sandarumą, tačiau po kurio laiko kaminą reikia restauruoti ar net įrenginėti iš naujo. Todėl statant naujus namus, geriausia alternatyva – naujosios kartos metaliniai kaminai, kurie yra lengvi, saugūs, patikimi ir kelis kartus geriau atlieka savo funkciją.

Dažnai norint suklaidinti nepatyrusius namų statytojus, pateikiamas neva didelis senųjų mūrinių ir naujųjų kaminų iš metalo kainų skirtumas. Tačiau susumavus bendras išlaidas statant/montuojant tiek vienus, tiek ir kitus kaminus, tampa aišku, kad pažangesni sprendimai gali būti brangesni tik vos 100-200 eurų, o juk namo statybose ieškant kokybės ir ilgaamžiškumo tokia nedidelė suma yra it lašas jūroje. Taigi statydami namą kaminui pinigų nepagailėkite, nes išlaidos jam sudaro vos apie1 proc. bendros statybų kainos.