NT pirkimas ir jo nuoma

Butai pardavimui

Prieš dešimt ar penkiolika metų žmonėms įprastai nekildavo klausimas – gyvenamąjį būstą nuomotis ar jį pirkti. Tuo tarpu šiomis dienomis patyrę nekilnojamojo turto rinkos analitikai ir ekspertai teigia, kad vartotojų elgsena ir požiūris keičiasi, todėl jie ima svarstyti, kaip pasielgti būtų tinkamiau. Taip pat pastebima, kad dažniau pasirenkama nuoma nei pirkimas. Ir tai nėra sąlygojama tik pinigų stygiaus. Priešingai – net ir pakankamai dideles bei stabilias pajamas turintys gyventojai neretai mieliau renkasi būsto nuomą. Žmonės nebėra tokie prisirišę prie konkrečios gyvenamosios vietos kaip kad buvo anuomet, todėl jie nejunta jokio diskomforto reguliariai kraustydamiesi iš vienos gyvenamosios vietos į kitą. Kita vertus, tai tikrai nereiškia, kad butai pardavimui yra nebe tokios paklausios prekės. Nekilnojamojo turto rinka šiuo metu jaučia didelį pagyvėjimą, todėl tiek NT nuomos, tiek ir pardavimo/pirkimo tempai yra labai dideli.

Kaip bebūtų, visa tai neturėtų formuoti jūsų nuomonės ar įtakoti apsisprendimo. Pirkti ar nuomotis – atsakyti galite tik jūs, atsižvelgę į savo keliamus reikalavimus. Tą patį galima pasakyti kalbant ne tik apie gyvenamąjį būstą, bet ir apie komercinės paskirties patalpas. Jei peržvelgtumėte, kokios šiuo metu parduodamos patalpos mūsų šalies miestuose, pastebėtumėte, kad komercinių patalpų pasiūla taip pat yra labai didelė. Statybų rinka atsigavusi, todėl šiuo metu statoma labai daug naujų komercinės paskirties NT objektų, o tai reiškia, kad nesunkiai galite rasti jūsų biudžetą ir lūkesčius atitinkančias patalpas.

Tačiau vėlgi, visuomet kyla tas pats klausimas – ar komercinės paskirties patalpas efektyviau nuomotis ar įsigyti. Pastaruoju atveju nemaža dalis vartotojų mato daugiau privalumų tokios paskirties patalpų nuomoje. Ir tam yra nemažai priežasčių. Pavyzdžiui, jei jūsų verslas yra pakankamai naujas ir nedidelis, tuomet vargu ar iš anksto įsigyti komercines patalpas būtų tinkamas sprendimas. Taip pat nereikia pamiršti, kad verslo vystymo eigoje gali keistis įmonės prioritetai, veikla ar veiklos apimtys. Tai tiesiogiai įtakoja ir komercinių patalpų dydį bei kitus specifinius veiksnius. Taigi, pastaruoju atveju natūralu, kad verslo savininkai galvoja apie savo apyvartinių lėšų dydį, investicines sritis ir efektyviausius sprendimus, kurie galėtų padėti jų verslui lengviau judėti pirmyn.

Tuo tarpu gyvenamojo būsto pirkimas pasižymi kitokiais veiksniais nei jau minėtos komercinės patalpos. Butus žmonės įprastai perka tam, kad juose galėtų gyventi (nors šiandien nemaža dalis vartotojų butus naudoja ir nuomai). Ir tokia investicija būna ilgalaikė. Tai reiškia, kad įsigytame būste įprastai gyvenama ne vieną dešimtmetį, todėl akivaizdu, kad būsto pirkimas gali būti efektyvesnis – nebent vadovaujamasi šiuolaikišku ir naujovišku požiūriu. Taigi, pasirinkimų yra ne vienas ir ne du. Svarbiausia, kad vartotojai rinktųsi tai, kas jų manymu yra pranašiausia ir efektyviausia.