Renkant gražiausią kaimo sodybą Lietuvoje

pirtisKiekvienais metais daugelyje Lietuvos vietovių  organizuojami  gražiausios kaimo sodybos konkursai, kurių metu siekiamą išrinkti pačią gražiausią.  Apsilankius daugelyje tokių sodybų Lietuvoje galime darsyk įsitikinti, kad mūsų žmonės yra išties darbštūs, neabejingi puoselėjamam  grožiui, todėl kad ir kaip jie būtų paskendę savo kasdieniuose rūpesčiuose, visgi sugeba puikiai pasirūpinti savo aplinka ir  namais. Tai turėtų rūpėti pirmiausiai mums visiems, nes mes visi juk norime gyventi gražioje bei švarioje aplinkoje, be to,  atostogos kaime  tokioje išpuoselėtoje sodyboje mums artimiems žmonėms ir svečiams taps kur kas mielesnis. Būdami gražūs sau, mėginkime užkrėsti kitus puoselėjamo grožio pavyzdžiu, suteikime  žmonėms galimybę  mėgautis savo rankų sukurtu grožiu  ir neslėpkime, juk paslapčia norime būti įvertinti ne tik už darbštumą, bet ir tą duodamą meilę gamtai, nes gyvendami harmonijoje su gamta jaučiamės pakylėti …..

Įvairiuose šalies vietose rengiami  gražiausių kaimo sodybų konkursai ne tik paskelbia geriausiai gražiai besitvarkančius sodybų šeimininkus, bet ir skatina keisti  žmonių požiūrį  į grožį, gerbti gyvenamą aplinką. O tam reikia išties įdėti  nemažai kūrybingumo, išradingumo, taip pat ir originalumo siekiant išsaugoti etnografinę kaimo sodybos  pastato vertę, kiek įmanoma derinti dabartinio šiuolaikiškumo kriterijus su tradicinės architektūros bei senovinės puošybos elementais.  Kraštovaizdžio išsaugojimo tradicijos, susijusios su mūsų kultūriniu paveldu bei meno išraiškomis taip pat yra svarbus kriterijus tvarkant gražinant sodybas bei aplinką. Kurdami grožį bei jį puoselėdami savo sodybose šeimininkai stengiasi panaudoti aplinkoje esančius akmenis, kelmus, medžių keplėšas, nereikalingus vežimų ratus.

Todėl nenuostabu, kad besinaudodami kaimo sodybos nuoma jose besilankantys svečiai ir stengiasi atkreipti pirmiausiai dėmesį į sutvarkytą aplinką, išpuoselėtus namus , o apsilankius dar ir darsyk šitaip parodo šeimininkams kad jie vertina įdėtą milžinišką triūsą. Galbūt kaimo sodybose besilankantys svečiai ir patys susivilios kokiomis originaliomis idėjomis  kada nors puoselėti grožį, nes grožis juk užkrečia …. Gražindami save gražiname ir kitus, ar ne taip ?