Didžioji daugumas žmonių savo laisvalaikį leidžia mieste, namuose. Atrodo, kad vis mažiau žmonių domisi kelionėmis po gamtą, žygiais ir apskritai laisvalaikio leidimu gamtoje, įskaitant ir uogavimą ir grybavimą. Ne vienas leidžia savaitgalius prie kompiuterių ar kavinėse. Visgi, džiugu matyti, kad po truputį atsiranda jaunimo, norinčio keliauti, pažinti, pajudėti. Tiek daug laiko žmonės praleidžia prie kompiuterių, kad jiems tiesiog norisi pajudėti, pabūti toliau nuo visų ekranų, nuo miesto, pabūti ramybėje, toliau ir nuo masių žmonių. Todėl, žmonės traukia į žygius ir… ir susiduria su įvairiais klausimais. Ypač jei tie žygiai yra dviejų ir daugiau dienų ir reikia nakvoti gamtoje, ko daryti kai kuriems net nėra tekę.
O norint nakvoti gamtoje, svarbiausia yra turėti miegmaišį. Kokį miegmaišį? Na tai priklausys nuo metų laiko. Jei keliaujate tik vasarą, užteks ir paprasčiausio miegmaišio iš prekybos centro. Toks miegmaišis kainuos vos kelis eurus ir tarnaus ne vieną vasarą. Žiemą, rudenį, pavasarį prireiks jau geresnio miegmaišio, kokio prekybos centre nerasite. Miegmaišio svarbiausia savybė – kokioje temperatūroje galima komfortiškai miegoti. Atsižvelkite į tai, kaip šalta bus žygio metu naktimis ir rinkitės miegmaišį. Miegmaišis, skirtas miegoti žiemą, kainuos ne vieną dešimtį ir netgi daugiau eurų. Šiltai miegodami, galėsite sapnuoti Ispanijos paplūdimius ir nereikės į žygį vežtis sapnininko, paaiškinančio nakties košmarus, kaip šalote lediniame eskimų namelyje.
Be abejo, svarbu turėti ir kilimėlį. Jis suteikia šilumos (nes juk tiesiog ant žemės miegoti bus šalta ir net pavojinga sveikatai), taip pat leidžia miegoti minkščiau ir lygiau. Kuo storesni kilimėlis – tuo daugiau komforto ir šilumos turėsite. Kai kurie netgi naudoja pripučiamus čiužinius, tiesa, tokie čiužiniai dažnai užima daugiau vietos, nei kilimėlis, taip pat ir sveria daugiau, kas irgi aktualu pėsčiųjų žygyje.
Dažnas manys, kad miegant gamtoje yra būtina palapinė. Tiesa ta, kad dažnai palapinė šilumos beveik nesuteikia. Ji skirta apsisaugoti nuo lietaus ir įkyrių vabzdžių. Taigi, yra du atvejai, kai galima išvengti palapinės naudojimo. Pirmas – esant lietui. Lyjant, galima tiesiog naudoti neperšlampamą tentą. Jis užims mažiau vietos, lengviau ir greičiau jį pastatysite. Na o jei puola uodai, visuomet galima pasinaudoti juos atbaidančiomis priemonėmis. Jei viską gerai atliksite, miegas bus ramus, ir sapnininkas galės būti pamirštas namuose.
Net ir vasarą, patartina į žygį pasiimti megztinį. Kai kurie pigūs miegmaišiai turite daugybę siūlių, per kurias gali eiti šaltis. Megztinis jus apsaugos nuo galimų skersvėjų ir padės nesušalti. Taip pat miegojimui galite pasiimti atskiras kojines, net šiltas miegojimo kelnes, jei miegate ne šiltuoju metų laiku. Taigi, tiek patarimų, o dabar galite leistis į kelionę!