Emigracija – ko nereikėtų pamiršti

Kai mūsų tautiečiai nusivilia dabartine ekonomine situacija ir nemato norimų darbo galimybių bei oraus darbo užmokesčio, labai dažnai jų akys krypsta į užsienio šalis, kuriose iki šiol gyvena labai nemenka lietuvių bendruomenė. Ir nors kai kuriems atrodo, kad tokie sprendimai priimami labai paprastai, todėl daugelis emigruoti pasiruošusių žmonių sprendimo nepalaiko, vis dėlto situacija yra visiškai kitokia – praktika rodo, kad didžioji dalis emigruojančių tautiečių visą tai daro su dideliu nenoru ir abejonėmis.

Keleiviu ir siuntiniu vezimasTodėl prieš priimant vienokį ar kitokį sprendimą, reikia labai gerai apgalvoti net ir pačias smulkiausias detales, kurios iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visiškai menkavertės ir beprasmės. Pirmiausia rekomenduojama įvertinti skirtingas užsienio šalis, kuriose tautiečiai įžvelgia dideles perspektyvas. Tuomet palyginkite jų ekonominę padėtį, laisvų darbo vietų skaičių, gyventojų pragyvenimo lygį ir kt.

Kai tai atliksite ir nuspręsite į kurią šalį keliausite, pasidomėkite ar joje nėra jūsų draugų, giminių ar pažįstamų. Jau seniai žinoma, kad nemaža dalis žmonių gyvenimą užsienyje pradeda su kitų žmonių pagalba. Tai yra kur kas lengviau, sklandžiau ir pigiau.

Ne veltui paminėjome pigumą. Įprastai, kai vykstama į užsienį, su savimi rekomenduojama turėti papildomų lėšų, kurios leistų išgyventi bent pirmąjį mėnesį, t.y. išsinuomoti būstą, pirkti maistą ir kitus kasdienei buičiai reikiamus daiktus. Žinoma, visuomet pravartu sužinoti ir galimus darbus – galbūt nuotoliniu būdu jums pavyktų susisiekti su būsimais darbdaviais ir aptarti jūsų įdarbinimo galimybę. Jei pasiseks, jau vykdami į pasirinktą užsienio šalį žinosite, kad vos tik nuvykus, galėsite pradėti dirbti.

Be abejo, nereikia pamiršti ir keliavimo būdo. Jei norite sutaupyti papildomų lėšų, keleiviu ir siuntiniu vezimas gali padėti išvengti nepamatuoto dydžio išlaidų. Dažniausiai emigrantai, kurie taupo, renkasi vežėjus, vežančius mikroautobusais. Tokiu atveju su savimi įprastai imama kur kas daugiau bagažo, kuris įkainojamas nepalyginti mažesne kaina nei tuo tarpu keliaujant lėktuvu.

Taigi, kaip matote, yra nemažai svarbių aspektų, kurių nereikėtų pamiršti emigruoti pasiruošusiems žmonėms. Tuomet emigracija gali tapti paprastesnė ir sėkmingesnė.