Kada reikia pradėti rūpintis kalėdinėmis dovanomis?

dovanosKaip sniegas kelininkus užklumpa netikėtai, taip ir kalėdos dažniausiai užklumpa dar nesupakavus kalėdinių dovanų. Kalėdinė sumaištis, pasiruošimas šventėms, generalinis namų tvarkymas… o dovanos? Jos kone paliekamos paskutinei nakčiai ir tuomet prasideda galvos skausmo kupinos 24val. Kaip to išvengti? Turėkite planą!

Šiuo metu liko nepilni du mėnesiai  iki Kalėdų. Ar turite nupirkę bent vieną dovaną? Ne? Tuomet skirkite 10 minučių ir atlikite šiuo kelis paprastus veiksmus.

Paimkite popieriaus lapą ir surašykite žmonių vardus, kuriuos norėtumėte pamaloninti per šias Kalėdas. Tuomet ties kiekvienu vardu parašykite kokio dydžio, pobūdžio dovana tai turėtų Būti. Pavyzdžiui, gal seniai matytai ir retai matomai draugei gerėtų  nusiųsti atvirutę.  O štai kolegas gal norėtųsi palepinti bendra dovana – pačios keptais kalėdiniais sausainiais. Keliems pažįstamiems norėtųsi padovanoti kažką neįpareigojančio, gal kalėdinį žaisliuką. O jau artimiausiems, žinoma, reikia rimtesnių dovanų. Taigi, planas maždaug yra. Galite net nusipiešti lentelę, kurios viena kraštinė būtų vardai, o kita planuojamos dovanoti dovanos. Nupirkus ir supakavus dovaną būtų galima tik uždėti pliusiuką atitinkamame langelyje.

Biudžetas yra viena skaudžiausių temų kalbant apie kaledines dovanas. Todėl biudžetą reikia nustatyti iš anksto, o ne po dovanų pirkimo raudoti, jog išleidote visus pinigus. Kadangi jau turite planą kokiam skaičiui žmonių perkate dovanas, tereikia kiekvienam žmogui priskirti atitinkamą sumą. Taip iš anksto žinosite į kokius sumos ”rėmus” turite įtilpti.

Planas yra, o kaip jį įvykdyti? Nuolatiniai priminimai išties padeda. Įsiveskite priminimą į mobilųjį telefoną, el.paštą, pasidėkite lapelį prie kompiuterio, prilipdykite prie šaldytuvo – jums nuolat turi būti matomi priminimai, kad kaledines dovanos dar nenupirktos. Nuolatiniai priminimai privers ieškoti dovanų idėjų. O jų galite pasisemti socialiniuose tinkluose – beveik iškart po vėlinių jau pradedama šnibždėtis apie Kalėdas. Nepamirškite ir el.parduotuvių, kurios jau dabar skelbia kalėdinių dovanų bei atributikos pardavimus. Taigi vietų paganyti akis bei pasirankioti idėjų yra gausu. Nereikia tik pamiršti, jog kalėdinės dovanos turi būti perkamos iš anksto, o ne paskutinę naktį.