Neretai pradėjus planuoti savo gyvenimo šventę yra dėliojamas ir kuriamas pasiruošimo planas. Juk reikia suderinti datą, pasirinkti šventės vietą, vestuviniai žiedai, suknelė, kostiumas, kvietimai ir galų gale itin svarbus asmuo visų vestuvių metu – vestuvių fotografas. Žinoma protingiausia yra kuo anksčiau pradėti dėlioti vestuvių šventės planus, kad galėtumėte protingai paskirstyti turimą biudžetą. Tačiau šioje situacijoje ne vienam kyla paprastas klausimas, tai kiek gi kainuoja vestuvių fotografai? Kiek jie dirba ir kiek jie uždirba? Kaip žinoti, kad asmuo yra profesionalas ir kaip žinoti, kad jam nepermokame?
Iškylant klausimams visada svarbu į juos ieškoti atsakymų, o ne nustumti į šalį. Taigi pirmiausia, kiek dirba ir kiek uždirba vestuvių fotografai?
Vestuvių fotografo įranga
Jeigu savo srityje dirba profesionalas, jo naudojama technika bus kokybiška, tačiaukaip žinome geras daiktas dažniau kainuoja brangiau, nei pigiais. Vien pats fotoaparatas šiais laikais kainuoja kelis tūkstančius, kad fotografijos būtų spalvingos, išskirtinės, kokybiškos, jas būtų galima didinti mažinti ir kitaip redaguoti, turi būti kaip įmanoma aukštesnės kokybės, todėl šalia foto aparato rikiuojasi blykstė, šviesus objektyvas, o kur dar papildoma įranga, kaip stovai, laikikliai ir netgi tokios smulkmenos, tačiau jos kainuoja šimtais eurų, o viską sudėjus gauname tūkstančius. Taigi profesionalas turi investuoti didelius pinigus į techniką, tačiau čia ne pabaiga. Kas met išlaidžiami nauji iphone telefonai, taip pat veikia ir visa likusi technologijų industrija. Taigi, norint būti konkurencingu savo srityje, profesionalus vestuvių fotografas turi nuolat investuoti ir atnaujinti savo darbui naudojamą techniką.
Mokesčiai
Pirmiausia, jeigu fotografas dirba legaliai ir moka visus jam skiriamus ir priklausomus valstybės mokesčius, tokios srities specialistas niekada nesutiks dirbti už kelių šimtų eurų atlygį. Trumpai paaiškinsime kodėl. Štai sąžiningas savo srities atstovas dirba pagal verslo liudijimą, mažąją bendriją ar galiausiai turi savo įmonę. Jam reikės susimokėti privalomąjį sveikatos draudimą, taip pat reiktų suvokti, kad nėra tik pajamos, jos minusuojamos patiriant ir išlaidas, kaip degalai, naujos technikos, programinės įrangos įsigijimas ar atnaujinimas, licenzijų išsipirkimas, įvairūs šviečiamojo pobūdžio kursai ir panašiai. Regis, jau žmogus moka privalomą sveiaktos draudimą, tačiau čia jam reikės atriekti ir už valstybės socialinį draudimą, o kur dar ir privalomas gyventojų pajamų mokestis. Sutikite, lengvai galima suvokti paskaičiavus, kad daugiau nei trisdešimt, o kai kuriais atvejais net pusė profesionalaus savo srities atstovo pajamos yra atiduodamos valstybei.
Sutartys ir įsipareigojimai
Dar vienas ir svarbus niuansas, kai renkamas vestuvių fotografas yra tai, kad asmuo, kuris siūlys pasirašyti sutartį nebus pigus. Ir tai paaiškinti labai paprasta, nes jis pripažįsta ir viešai reglamentuoja savo įsipareigojimus, nuostatus, nurodoma paslaugos kaina. Šiuo atveju viskas vykdoma teisėtai, tai įrodymas kreipiantis į teismą ir lygiagrečiai fotografas įsipareigoja atlikti profesionalo darbą. Tais atvejais, kai renkamasi pigus vestuvių fotografas, dažniausiai jisai dirba nelegaliai, be jokių liudijimų, jo technika ir darbo metoai bus labiau mėgėjiški ir tokiu atveju, tokio fotografo negalėsite apskųsti, nes tiesiog neturėsite įdorymų, jog tai buvo atliktas konkretaus asmens darbas.
Turbūt sutiksite, kad pigios paslaugos ar prekės paieškos nėra lengvos, tačiau kartais maža kaina gali automatizuotai pasiūlyti ir mažą kokybę. Tokiais atvejais kai ieškote paslaugos tiekėjo vienetiniams kartams, rekomenduojama negailėti ir ieškoti kokybės už sąžiningą kainą.