Kuo skiriasi fotografavimas lauke ir studijoje

Fotografai Vilniuje ir kituose miestuoseKuomet su fotografavimu nesusiję žmonės samdosi fotografą, kyla įvairiausių keistų klausimų bei nesusipratimų. Be abejo, dažniausiai su fotografais eiliniams žmonėms tenka susidurti įvairių švenčių metu – vestuvių, švenčių ir kitų progų. Būna taip, jog fotografų paslaugų užsakovai atsineša labai patikusių nuotraukų pavyzdžių, ir rodo, kad norėtų būtent tokio tipo nuotraukų. Ir tuomet fotografai griebiasi už galvos – šios nuotraukos darytos profesionalioje studijoje Vilniuje, kur puikiai kontroliuojamas visas apšvietimas ir atspindžiai, buvo galimybė naudoti ilgesnį išlaikymą, na o užsakovų šventė nusimato gamtoje, kur debesis keičia saulė, nuolat nuo vėjo juda medžių lapai ir žolė ir daug kitų neapibrėžtumų.

Tam, kad pavyktų tokių dalykų išvengti, reikia nors šiek tiek išmanyti apie fotografavimą. Iš pradžių bent jau suvokti, jog fotografavimas studijoje ir lauke skiriasi iš esmės. Be abejo, pagrindinis to aspektas – saulės šviesa ir jos atspindžiai. Ypač tai aktualu saulėtą dieną. Saulė – tikras nuotraukų priešas, tik kartais leidžianti išpešti ir šiokių tokių privalumų. Nuo jos pasislėpti tikrai sunku, ypač gamtoje. Ar įsivaizduojate, jog nuėjus į mišką saulė fotografuoti netrukdys ir pavyks padaryti studijinės kokybės nuotraukų? Fotografai tą greitai paneigtų. Nes nedaug prasiskverbusių spindulių iš karto meta šešėlį ant pozuojančiųjų veido, ima spindėti akys, kai kuris kadro dalys būna ženkliai tamsesnės už kitas.

Tad rengiantis švęsti šventę lauke, ypač gamtoje, reikia turėti mintyse, jog fotosesija gali būti mažiau sėkminga nei jūs įsivaizduojate. Na, kai kas pasakytų, jog saulėta graži diena sukuria puikią nuotaiką nuotraukose. Taip, tai tiesa, kita vertus, ji ir ženkliai apriboja fotografo galimybes žaisti su šviesa, tamsa, atspindžiais. Su tokiomis galimybės, kokias turi fotografai Vilniuje ar kituose miestuose bei miesteliuose esančiose studijose. Kita vertus, mieste išsigelbėti ir nuo saulės, ir nuo lietaus galima ir kitaip. Tam puikiai įvairūs pastatai, kavinės, net požeminės stovėjimo aikštelės – įvairios erdvės kur galima pradėti galvoti ir kalbėti apie šiokią tokią šviesos kontrolę.

Tad planuojant samdyti fotografą savo šventei ar kokiai kitai progai, reikia būti nusiteikus realiai – tokių nuotraukų, kokios padaromos studijoje, išgauti lauke gali toli gražu ir nepavykti. Tad geriausia rinktis tokių nuotraukų pavyzdžius, kurios darytos labai panašiomis sąlygomis į tas, kokios turėtų būti jūsų šventės metu.