Paminklai Vilniuje ir paminkladirbių pasirinkimas

Įamžinti mirusių artimųjų atminimą galima skirtingai – surinkti svarbiausius juos primenančius simbolius, pavyzdžiui, nuotraukas ar apdovanojimus, prisiminti jų gyvenimą svarbių švenčių metu ir panašiai. Vis dėlto, vienas iš labiausiai „apčiuopiamų“ atminimo būdų – paminklas. Kokie paminklai Vilniuje siūlomi siekiant pagerbti mirusius artimuosius ir ką reikėtų žinoti juos renkantis?

Paminklai VilniujeVisų pirma, investuokite į kokybę. Paminklų paskirtis – ilgaamžiškumas, todėl svarbu pasirinkti kokybiškas medžiagas bei su jomis dirbančius atsakingus ir patikimus meistrus. Geriausia pasikliauti artimųjų rekomendacijomis ar internetinės paieškos dėka rastomis bendrovėmis. To, žinoma, nepakanka. Sužinoję apie palankiai vertinamus paminklų meistrus, apsilankykite jų dirbtuvėse. Paprastai jose yra speciali aikštelė, kurioje pateikiami dažniausi paminklų modeliai – pamatysite, ar norimas dizainas, akmuo ir darbų kokybė jus tenkina. Būtinai pasiteiraukite, ar pateikiami pavyzdžiai gaminti pačių meistrų, ar importuoti – pastarieji gali būti iš pažiūros blizgūs ir dailūs, tačiau iš tiesų prastos kokybės, greitai blunkantys ir reikalaujantys restauracijos. Jeigu nenorite mokėti kelis kartus, geriau iš karto investuokite į brangesnį akmenį ir apsidrauskite. Taip pat, nepamirškite patikrinti jau pagamintų paminklų – įvertinkite ar nėra įtrūkimų ar kitų defektų.

Jeigu turite specialių poreikių ir lūkesčių šeimos paminklui, pasidalinkite jais su meistrais – paprastai jie yra linkę sukurti tai, kas geriausiai atspindėtų mirusiojo atminimą, pavyzdžiui, iškaldinti jo portretą ar svarbų simbolį.

Renkantis jau paminklą reikia atsiminti ir kelias svarbias granito savybes. Pavyzdžiui, dauguma pilkų ir šviesių tonų granitų sugeria drėgmę, kas paskatina dėmių atsiradimą. Vasarą jos beveik nematomos, tačiau šaltuoju metų laiku – išryškėja. Jeigu jums svarbus išskirtinis estetiškumas, geriau rinkitės tamsių atspalvių granitus. Bet kokiu atveju patartina pasikonsultuoti su meistrais, gaminančiais paminklus – ilgametės patirties dėka jie galės informuoti apie skirtingų akmenų savybes, aplinkos poveikį ir panašiai.

Taigi, tam, kad paminklai Vilniuje pateisintų jūsų lūkesčius ir tinkamai įamžintų mirusių artimųjų atminimą, verta skirti daugiau laiko tinkamų meistrų paieškoms. Radus juos, reikia nuspręsti dėl paminklo tipo, išskirtinių detalių bei išsiaiškinti granito savybes. Visą tai apsvarstę priimsite geriausią sprendimą.