Vaikščioti ugnikalniu? Lanzarotėje įmanoma!

Playa Blanca volcano walk

Daugelis ugnikalnius įsivaizduoja paprastai labai siaubingai – tekanti lava, besilydantys akmenys, dulkių ir dūmų debesys, akmenų kruša iš dangaus. Iš tikrųjų taip ir yra. Tačiau taip yra su bessiveržiančiais ugnikalniais. Didžioji dalis planetos ugnikalnių, arba volcano, yra arba snaudžiantys, arba visai užgesę – tai reiškia, jog mokslininkai artimiausiu metu jiems jokių išsiveržimų nežada.

Taip ir ir su lanzarote volcano walk, pasivaikščiojimo taku šalia Playa Blanca kurorto – jūs lipsite ugnikalnio šlaitu, netgi jo viršumi, tačiau nei teks bristi per lavą, nei nerti į dūmų debesys, nei bandyti dangstytis nuo akmenų krušos. Tai senas senas, užgesęs ir neaktyvus vulkanas. Kadaise jis buvo aktyvus ir formavo Lanzarote salos vaizdą. Ir sukūrė puikų traukos centrą minioms čia atvykstančių turistų. Tiesa, tas išsiveržimas nebuvo taip jau seniai – didžioji dalis kalno šlaitų vis dar nepasidengę jokia augalija, o tiesiog nusėti senos lavos ir jos dulkių. Vaizdas įspūdingas.

Vaizdas išties įspūdingas, būtent dėl to į lanzarote volcano walk plūsta tikrai daug turistų. Net ir tie, kurie paprastai atvyksta pasyviai pailsėti paplūdimio smėlyje, galiausiai vis tik prisiruošia kopimui į šį ugnikalnį. Nu nes kaip gi be jo – vaizdas įspūdingas jau nuo pat pirmųjų žingsnių – galimybė pasivaikščioti lavos laukais, palikti pėdsakus lavos dulkėse išties žavi. Ir tikrai neveltui. Šis Playa Blanca volcano walk, kaip aprašyta https://lanzarote-holidays.eu/playa-blanca-volcano-walk/ , yra tikrai vertas dėmesio. Tiesa, ypač jei einate karštą vasaros dieną, tokiam žygiui reikia šiek tiek pasiruošti.

Playa Blanca volcano walk

O kodėl ruoštis? Nors maršrutas neilgas, bet karštis gali labai sekinti. Tad visų pirma reikėtų turėti vandens. Reikia turėti ir patogią avalynę – o to į Playa Blanca kurortą atvykę turistai paprastai visai neturi. Na šioje vietoje galima daryti šiokią tokią išimti su sąlygą, jog greičiausiai vis tik pritrinsite vieną kitą pūslę. Daugeliu atveju tai gali būti niekai – palyginus su įspūdžiais, kuriuos patirsite pakeliui. Keliauti tikrai verta, bus jėga. Ir jeigu jau esate Lanzarotėje, aplankyti Playa Blanca volcano walk jums tikrai tiesiog būtina. Nes kas, jei ne jūs, ir kada, jei ne dabar.

Sveikas gyvenimas ir pagrindinis tikslas

Kokia sporto iranga geriausiai tinka asmeninei sporto salei, įsirengiamai savo namuose? Jei jūs keliate sau tokį klausimą, akivaizdu, kad jums nelabai patinka sportuoti viešose vietose, kuomet aplink jus būna daug nepažįstamų žmonių. Kaip bebūtų, tai yra visiškai suprantama – juk kiekvienas žmogus turi skirtingą požiūrį į fizinį aktyvumą ir į tai, kaip yra tinkamiausia sportuoti. Jei jūs nejaukiai ir nekomfortiškai jaučiatės, kai aplink būna daug žmonių, natūralu, kad galite norėti įsigyti sportą įrangą, kuri jums padėtų sportuoti savo pačių namuose. Todėl pateiksime keletą praktiškų patarimų, kurių pagalba galėsite lengviau pradėti sportuoti.

Be abejo, nereikėtų pamiršti, kad prieš pradėdami sportuoti, jūs turėtumėte labai gerai pagalvoti apie savo pagrindinį tikslą. Tai reiškia, kad reikia žinoti, ką jūs norite pasiekti ir kodėl pradėsite sportuoti. Iš pirmo žvilgsnio visa tai gali pasirodyti pakankamai keista – juk atrodytų savaime suprantama, kodėl norima sportuoti. Tačiau iš tiesų labai dažnai žmonės neužsibrėžia jokių aiškių tikslų ir nežino dėl ko jie tai daro. Trumpiau tariant, jų priežastys būna labai abstrakčios, o dėl šios priežasties jiems tampa kur kas sudėtingiau neprarasti motyvacijos ir toliau sistemingai judėti į priekį. Todėl turite suprasti, kodėl norite sportuoti ir ką jūs norėtumėte pasiekti (pvz., pagerinti savo savijautą, turėti daugiau energijos ir kt.).

Taip pat visuomet galite pasinaudoti internetu ir peržiūrėti sporto įranga prekiaujančių bendrovių tinklalapius. Tai yra vienas iš pačių lengviausių ir paprasčiausių būdų išsirinkti jums tinkamiausią sporto įrangą, kurios pagalba galėtumėte efektyviau sportuoti. Žinoma, kuomet įsigysite sporto treniruoklius, treniruotis turėtumėte labai atsakingai ir neskubėdami. Jei jūsų fizinio aktyvumo lygis iki šiol buvo pakankamai žemas, tuomet fizinį krūvį didinti turėtumėte palaipsniui. Tai neleistų jums pervargti ir persisportuoti.

Galiausiai atminkite, kad jums reikia pasirūpinti ir sveika mityba, poilsiu bei kitais su sveika gyvensena susijusiais veiksniais. Tai užtikrintų, kad jūs visuomet turėtumėte pakankamai energijos, būtumėte žvalūs, sveiki ir jaustumėtės kuo puikiausiai. Būtent tai ir turėtų būti jūsų tikslu.

Sveika gyvensena ir geresnė gyvenimo kokybė

Jei jūs pastaruoju metu pastebite, kad jūsų sveika ir savijauta tampa vis prastesnė, akivaizdu, kad nieko nelaukdami turėtumėte imtis radikalių pokyčių, kurie padėtų jums visą tai pakeisti. Kaip bebūtų, kai kalbame apie sveiką gyvenseną, taip pat turėtume kalbėti ir apie tai, kad tikrai ne kiekvienas šiuolaikinis žmogus yra linkęs investuoti savo laiką ir skirti dideles pastangas gyvenimo būdo keitimui. Trumpiau tariant, nemenka dalis žmonių mano, kad sveikos gyvensenos propagavimas yra labai sudėtingas ir alinantis pasirinkimas. Todėl jei jūs taip pat iki šiol buvote linkę vadovautis būtent tokiu neteisingu požiūriu, nuo šiol turėtumėte pasistengti savo įsitikinimus pakeisti. Turėtumėte suprasti, kad jūsų sveikata yra jūsų didžiausias turtas. Jei jūs jausitės prastai, blogės jūsų gyvenimo kokybė ir jūs negalėsite gyventi produktyvaus gyvenimo. Todėl jei norite, kad jums netektų su tuo susidurti, turėtumėte pakeisti savo gyvenimo būdą.

Bet kuriuo atveju, nepamirškite, kad sveikai gyventi tikrai nėra taip sudėtinga ir keblu, kaip jus iš pirmo žvilgsnio galėjo pasirodyti. Nemanykite, kad tuo atveju, jei sveikai maitinsitės, jūs visuomet turėsite valgyti tik salotos lapus. Tai tikrai nebūtų vadinama pilnaverte ir subalansuota mityba. Tuo tarpu sveika mityba yra sudaryta iš labai sveikų, kokybiškų, šviežių ir pilnaverčių maisto produktų, o tai reiškia, kad tokiu atveju jūsų kasdienis vartojamų maisto produktų racionas taps daug didesnis nei buvo iki šiol ir jūs galėsite kasdien valgyti labai skirtingą, skanų ir sveiką maistą.

Taip pat nereikėtų pamiršti, kad sveika gyvensena yra tiesiog neatsiejama nuo sporto, todėl jei jūs iki šiol labai retai sportuodavote ir jūsų fizinio aktyvumo lygis buvo labai žemas, pats metas pagalvoti apie aktyvesnį gyvenimo būdą ir sportinę veiklą. Tokiu atveju jums galėtų pagelbėti tiek sporto klubai (https://www.visalietuva.lt/imones/sporto-klubai), tiek ir bet kurios kitos fizinės treniruotės. Todėl pasirinkimų yra labai daug ir įvairių. Tai reiškia, kad jums tikrai neturėtų būti sudėtinga atrasti sporto šaką, kuri jums tiktų ir patiktų.

Filmus galite žiūrėti ir internete

Filmai internetu

Jau kurį laiką svarstote, kaip galėtumėte palengvinti savo laisvalaikį ir paversti jį dar patogesniu? Iki šiol filmus ir serialus jūs žiūrėdavote tik naudodamiesi televizijos kanalais ir tai jums sukeldavo daug papildomų nepatogumų? Jei taip, tuomet turėtumėte nepamiršti, kad taip pat šiomis dienomis egzistuoja filmai internetu, kuriuos pasirenka vis daugiau interneto vartotojų. Tiesą sakant, didelė dalis žmonių net nenori prisiminti tradicinių filmų žiūrėjimo būdų. Jie nemato juose daugiau jokių galimybių ir perspektyvų. Jie nori pasirinkti būtent tai, kas yra patogu ir praktiška. Jie nori sutaupyti labai daug savo laiko ir lengviau patenkinti savo poreikius. Jei naudojantis televizijos kanalais jiems tenka daugybę laiko žiūrėti reklamines pertraukėles, tuomet puikiai suprantama, kad jie nejaučia jokio patogumo. Tuo tarpu, jei pasirenkami šiuolaikiniai internetiniai tinklalapiai, kuriuose yra visą parą transliuojami filmai, vartotojų galimybės tampa didesnės ir jie gali labai lengvai atrasti tai, kas atitinka jų lūkesčius. taigi, jei jūs nebenorite filmų ir serialų žiūrėti televizijos ekrane, tuomet jokiu būdu nepamirškite, kad tai galite padaryti į pagalbą pasitelkę internetinius filmų tinklalapius, kuriuose yra siūlomas labai platus filmų ir serialų asortimentas.

Be abejo, jei jūs iki šiol dar niekuomet nebuvote naudojęsi internetiniais filmus transliuojančiais tinklalapiais, turbūt turite ne vieną klausimą, tačiau galite būti tikri, kad viskas yra paprasčiau nei jums galėjo pasirodyti. Jei jūs norite pasinaudoti internetiniais filmų tinklalapiais, viskas, ką turėtumėte padaryti, tai pasinaudoti internetu ir peržiūrėti dabartinį tokių internetinių tinklalapių asortimentą. Kai tai padarysite, tuomet jums bus labai nesudėtinga atrasti tai, ko ieškote, ir pasirinkti būtent tokį internetinį filmų tinklalapį, kuriame yra siūlomas labai platus filmų asortimentas, padedantis jums lengviau pasirinkti jus dominančius filmus.

Taip pat atminkite, kad jei jūs naudositės internetiniais filmų tinklalapiais, jums nebereikės sukti galvos apie papildomas išlaidas, kadangi didžiojoje dalyje internetinių tinklalapių filmai vartotojams yra transliuojami visiškai nemokamai. Tai reiškia, kad jūs galėsite be jokių papildomų išlaidų žiūrėti jums patinkančius filmus ir serialus, tokiu būdu dar paprasčiau leisdami savo laisvalaikį.

Pasirinkite šiuolaikines elektroninio formato knygas

El knygos PDF

Kiekvienas žmogus, kuris mėgsta skaityti, puikiai žino, kokios yra dabartinės knygų kainos. Pakanka apsilankyti bet kuriame mūsų šalyje veikiančiame knygyne, kad akimirksniu suprastume, kokios didelės yra knygų kainos. Tiesą sakant, didelė dalis žmonių, kurie mėgsta skaityti knygas, tiesiog nebepajėgia jų įsigyti. Atlyginimai ir knygų kainos yra du radikaliai nesutampantys dalykai. Trumpiau tariant, neretas vidutinį mėnesinį atlyginimą gaunantis žmogus teigia, kad per mėnesį jis gali įsigyti tik vieną knygą, todėl tai tikrai nėra vartotojų atžvilgiu teisinga situacija. Pakanka palyginti knygų kainas, kurios buvo tuomet, kai savo šalyje vis dar turėjome litą. Tuo tarpu, kai jį pakeitė euras, knygų kainos akimirksniu pašoko į viršų ir su kiekvienais metais augo. Visa tai labai neigiamai paveikė ir vartotojų situaciją, priimamus sprendimus ir bendrą požiūrį, todėl jei ir jūs labai mėgstate skaityti ir iki šiol tai darydavote vos tik pasitaikydavo tam tinkama proga, turbūt esate daugiau nei nusivylę dabartine situacija ir nežinote, kaip turėtumėte elgtis. Tačiau viskas nėra taip sudėtinga ir keblu, kaip jums iš pirmo žvilgsnio galėjo pasirodyti. Jums galėtų pagelbėti el knygos PDF, kurias šiomis dienomis renkasi vis daugiau vartotojų. Žinoma, galbūt jums galėjo pasirodyti, kad toks skaitymo būdas yra nepriimtinas ir labai nepatogus, kadangi iki šiol jūs buvote pratę skaityti tik tradicines popierines knygas, tačiau toks požiūris būtų labai neteisingas, kadangi būtent el. knygos PDF yra vienas iš tų šiuolaikinių pasirinkimų, kuris suteikia didesnį patogumą ir prieinamumą. Tai reiškia, kad jei jūs pasirinksite elektroninio formato knygas, jums nebeteks susidurti su tokiais pačiais nepatogumais, kurie būdavo būdingi tuomet, kai jūs pirkdavote ir skaitydavote fizinio formato popierines knygas.

Be to, nepamirškite, kad jei jūsų atveju bus pasirenkamos PDF knygos, jums nebereikės sukti galvos dėl labai didelių papildomų išlaidų, kurios būdavo būdingos anuomet, kai skaitydavote popierines knygas. Tuo tarpu neretai jums apskritai neteks patirti jokių finansinių išlaidų, nes elektroninio formato knygos galės būti atsisiunčiamos internetu, naudojantis tokio pobūdžio internetiniais tinklalapiais.

Kaip netinginiauti savaitgaliais

AtostogosPo ilgos darbo savaitės, ir dar gana dažnai audringo penktadienio vakaro, daugeliui dvi savaitgalio dienos tebūna tingus drybsojimas lovoje. Turint omenyje, kad ta pati dauguma dažniausiai nemėgsta savo darbo, tai laiko tikram gyvenimui jie tarsi neskiria iš viso. Juk miegas tai ne gyvenimas. O jei vienintelis gyvenimo džiaugsmas jums yra tos kelios valandos penktadienio vakarą bare, tuomet tai tikrai liūdna. Savaitgalius galima išnaudoti kur kas įdomiau ir prasmingiau. Pavyzdžiui – keliauti. Susirasti pigius lėktuvų bilietus, užsisakyti pigiausius hostelius, ir vietoj sąskaitos už penktadienio kokteilius aplankyti Belfastą, Bilundą, Londoną ar Paryžių.

Ir taip kai kurie tikrai gyvena. Tiesa, trumpos savaitgalinės kelionės taip pat vargina. Oro uostai ir miesto transportas jau kur nors nuskridus nėra jokia romantika. Tai vieta, kur geriausia, ką gali nuveikti – paskaityti gerą knygą. Idealu, jei pavyksta pamiegoti. Tad nieko keisto, jog net ir užkietėję keliautojai, uždirbantys pakankamai, kad taip skraidyti galėtų kiekvieną savaitgalį, toli gražu ne kas savaitę skubu aplankyti dar nematyto ar jau labai pamėgto Europos miesto. Vienas tokių galėtų būti Bilundas, gali tai būti ir Belfastas, o gal Italijos pietuose esantis Baris Italija. Šilta, saulėta, gražu. Kodėl gi nepaįvairinus nykaus lietuviško sausio.

Tai, kad nors du pusdieniai praleisti Italijos pietuose sukurs visiškai kitokią savaitgalio nuotaiką, turbūt nė nereikia sakyti. Su kuo galime palyginti? Su miegojimu šeštadienį iki kokios antros valandos dienos, tuomet vangių vėlyvų pusryčių ir likusios dienos praleidimo prie kompiuterio. Sekmadienis jau kiek tai žvalesnis, tad jis pašvenčiamas namų tvarkymuisi, maisto gaminimui ir gal net pusvalandžio pasivaikščiojimui. Tumet kitoje pusėje yra Baris, pietų Italijos miestas, su senamiesčiu, su jūra, su saule, su kita kultūra ir naujomis patirtimis. Turbūt daug dvejonių šioje vietojo kaip ir negali būti.

O ką, jei uždirbate ne tiek ir daug, ir tokios kelionės jums atrodo toli gražu ne pigios? Skaičiuokite ir planuokite. Meskite rūkyti. Neikite alaus į barą. Iš viso, negerkite alaus ir neikite į barą. Galų gale uždirbkite daugiau. Juk jūsų laukia Italijos Baris. Sekite bilietų kainas ir skristkite labai pigiai. Netingėkite nuo oro uosto iki miesto ateiti pėsčiomis. Nakvokite paplūdimyje. Būdų sutaupyti tikrai daug. Viskas, ko jums reikia, tai tikras noras. Tuomet atsiras ir priemonių.

Ispanija kaip svajonių atostogų vieta

IspanijaNorime saulės, jūros, palmių ir daug daug laipsnių šilumos. Protingai daug. Maždaug tiek, kad nebūtų šalta kelias valandas mirkti skaidriame jūros vandenyje, bet ir tiek, kad būtų ne per karšta sėdėti kavinės lauko terasoje ir gurkšnoti vyną ar kavą. Ispanija ir kelionės šioje šalyje – puiki vieta šiems savo norams ir svajonėms įgyvendinti.

Žinoma, į sezoniškumą reikia atsižvelgti. Jei norite tikrai karštų orų ilgoms maudynėms, rinkitės vasaros sezoną. Jeigu norite ir maudytis, bet ir pakeliauti po šalį, aplankyti istorines vietas, užlipti į vieną kitą kalną, geriausia atvykti gegužės ar rugsėjo mėnesiais. Jeigu maudynėms jums ne prie širdies, norite daug kultūros ir daug pažintinių ekskursijų, pageidautina kuo pigiau – Ispanija jums svetingiausia bus žiemos mėnesiais.

Žinoma, dauguma Ispanija kelionės metu stengiasi suderinti visus šiuos dalykus. Būtent dėl to gegužė ir rugsėjis šioje šalyje yra pats turizmo įkarštis. Tuomet atvyksta daugumą keliautojų. Kainos būna didžiausios, o viešbučių užimtumas didžiausias. Žinoma, visa tai suprantama – kiekvienas nori gauti kuo daugiau vienos kelionės į Ispaniją metu. Tačiau gal vertėtų pagalvoti ir apie pagudravimą.

Tarkime per metus savo išsvajotąją Ispaniją pasiryžote aplankyti du kartus po savaitę. Jei vieną tokią kelionę paskirsite saulės ir vandens malonumams, o kitą – kultūrinei daliai, galite labai daug laimėti. Išvengti turizmo sezono įkarščio – tikrai gerai. Žemesnės kainos, laisvesnės gatvelės, didesnis kambarių pasirinkimas viešbučiuose neabejotinai prisidės prie geros keliavimo patirties. Tad Ispanija keliones geriausia daryti bent dvi.

Tačiau ir tai toli gražu dar ne viskas. Prisiminkime, kokia didelė ir įvairi yra ši pietvakarių Europos valstybė. Dėl ilgos kolonizavimo istorijos Ispanijai priklauso ir daug salų. Tame tarpe ir turistų pamėgta Maljorka, ir nenuilstanti Ibiza, ir išsvajotieji ir jau gerokai egzotiškieji Kanarai. Visa tai – ta pati Ispanija, tačiau be galo kitokia ir skirtinga. Jei pabūsite Pirėnų kalnuose nors ir mėnesį, tikrai negalėsite sakyti, jog puikiai pažįstate Ispaniją ir jos žmones. Tad geriausia keliauti daug, aplankyti skirtingas šios šalies vietas, pabūti įvairiais sezonais ir veikti skirtingus dalykus.

Ką reikėtų žinoti apie poilsį žiemą

GražuAtostogauti reikia keliauti žiemą. Šia tiesa ar bent stipriu patarimu įsitikina ir vis daugiau lietuvių. Ženkliai mažesnės kainos, daug didesnis klimato kontrastas, lengviau gaunamos atostogos ir mažesnės spūstys turistų net ir populiariuose kurortuose – bent kelios svarios priežastys, kodėl reiktų rinktis kelionę į šiltą pietų Europos Ispaniją, Sardiniją ar Kretą būtent žiemą, o nes per vasaros karščius. Juk vasaros metu kokiam savaitgaliui galima ištrūkti ir į lietuvišką kaimo sodybą ir taip pat puikiai pailsėti. Kam liepos mėnesį keliauti į Turkiją ar Egiptą, kur bus ne tik karšta, bet ir dvigubai ar daugiau pakeltos paslaugų kainos ir dar visur teks grūstis minioje kitų turistų. Ne veltui gudraujantys atostogauja žiemą. Na, arba bent pavasarį bei rudenį, bet tik ne karščiausiais metų mėnesiais.

Kaina yra vienas iš stipresnių rodiklių, kodėl taip apsimoka. Sardinija (http://sardinija.eu/) ir jos sostinė Kaljaris, Graikijos Kreta, Ispanijos Maljorka ar Kipras – tendencijos visur labai panašios. Žiemos metu skrydžiu kainos krenta dvigubai ar net trigubai. Dvigubai pigesnių galima tikėtis ir viešbučių. Ne tiek, bet taip pat stipriai atpinga ir paslaugos, ekskursijos, pirtys, SPA paslaugos ir kiti atostogų malonumai. Kaip jau galėjote suprasti, pailsėti ir pamatyti ne mažiau negu vasarą ne sezono metu galima kone dvigubai pigiau. Ne veltui kai kurie linkę ilsėtis bent du kartus per metus po savaitę skirtingose Europos kampeliuose, rudenį Sardinijoje, o pavasarį Ibizijoje, taip net tik paneigdami faktą, jog atostogos Europos kurortuose brangios, bet dar ir sutaupydami palyginus su tais, kurie liepos mėnesį bando tilpti kartu su būriu tautiečių Palangoje.

Be kainos turime dar vieną labai svarbų patogumą bei privalumą – tai erdvė. Erdvė viešbučiuose, paplūdimiuose, prie lankytinų objektų ir juose, net viešajame transporte ir miesto tualetuose. Žiemos metu turistų kai kuriuose regionuose sumažėja net kelis kartus, tad erdvės tikrai atsiranda. Stipriai padidėja pasirinkimas viešbučiuose. Daugelis jų turi laisvų kambarių. Ir jei vasaros metu tektų gyventi už poros kilometrų nuo paplūdimio, tai žiemą už tą pačią kainą gausite kambarį su vaizdu į jūrą ir dar šildomu baseinu. Kodėl gi nepasinaudojus šiais privalumais.

Apie trūkumus. Trūkumus lietuviai mėgsta. Visų pirma – orai. Taip, žiemą bus tikai vėsiau. Bet negi net ir dvidešimt pirmame amžiuje skrendame atostogauti vien tam, kad savaitę pagulėtume smėlyje? Negi tebe esame tokie nuobodžiai primityvūs? Šilumos ir saulės bet kokiu atveju bus ženkliai daugiau nei Lietuvoje. Rimtesnis trūkumas – tai, jog žiemos metu užsidaro kai kurie muziejai, pramogų parkai, restoranai, duris užveria ir vienas kitas viešbutis. Šioje vietoje reikia atsižvelgti į savo poreikius – jeigu be tam tikru lankytinų vietų, nedirbančių žiemos metu, jums nėra ko keliauti, tad keliaukite vasarą. Bet visuomet galima rasti alternatyvų. Žinoma, ne tikriems kokių nors dalykų fanatikams.

Kokias pirties prekes turėtumėte pasirinkti

Kiekvienas patyręs pirtininkas puikiai žino, kokią didelę įtaką turi tinkamai pasirinktos pirčiai skirtos priemonės. Trumpiau tariant, jei lyginti pirtinimąsi niekuo neišsiskiriančioje pirtyje, neturint jokių priemonių, ir kaitinimąsi puikiai įrengtoje pirtyje, naudojant atitinkamus eterinius aliejus ir kitas priemones – galėtume matyti akivaizdų skirtumą. Kaip žinia, pirtyje įprastai lankomasi norint atsipalaiduoti ir pailsėti, todėl kuo daugiau tinkamų priemonių bus pasitelkta, tuo geresnio rezultato bus galima tikėtis. Būtent dėl šios priežasties kiekvienas, kuris mėgsta pirtintis, turėtų pasidomėti, kurias pirties prekes būtų rekomenduojama pasirinkti. Jei šioje srityje neturite reikiamos patirties, visuomet galite kreiptis į pirties prekėmis prekiaujančių parduotuvių specialistus ir gauti visus atsakymus į jums rūpimus klausimus.

Pirties prekesKita vertus, kai turėsite visas reikiamas pirties prekes, turėtumėte išsiaiškinti, kaip atrodo saugus ir tinkamas kaitinimasis pirtyje. Nors iš pirmo žvilgsnio daugeliui žmonių gali atrodyti, kad kaitintis pirtyje nėra sudėtinga ir tam nereikia turėti jokių specifinių žinių, vis dėlto toks požiūris gali būti žalingas.

Taigi, niekada nepamirškite, kad turite žinoti, kokia yra jūsų tikroji sveikatos būklė. Pavyzdžiui, ar jūsų kraujo spaudimas yra normos ribose ir ar jūs neturite jokių širdies veiklos sutrikimų. Jei nei viena iš šių sveikatos problemų jums nebūdinga, tuomet esate pasiruošę keliauti į pirtį. Tačiau tai dar ne viskas. Į pirtį niekuomet neikite labai sočiai prisivalgę. Specialistai rekomenduoja po valgio luktelėti bent valandą. Be to, vienas iš svarbiausių veiksnių yra pakankamas vandens vartojimas. Todėl niekada nepamirškite tiek prieš pirtį, tiek ir po jos gerti pakankamai skysčių.

Be abejo, kai keliaujate kaitintis, neženkite į pirtį ant savęs turėdami įvairių papuošalų. Tai reiškia, kad nereikėtų dėvėti nei žiedų, nei juolab – apyrankių ar grandinėlių. Visa juvelyrika, kurią kartu su savimi atsinešite į karštą pirtį, gali nudeginti jūsų odą. Taipogi, svarbu, kad pirtyje dėvėtumėte kepurę (žinoma, kalbame apie tą, kuri pritaikyta kaitinimuisi pirtyje) ir tokiu būdu apsaugotumėte savo galvą nuo perkaitimo. Na ir galiausiai, pirtyje nepraleiskite pernelyg daug laiko.

Pirmą kartą Taline

TalinasTaigi, radote pigius autobuso bilietus į Taliną ir jau ruošiatės keliauti, tačiau visiškai nežinote, ką tam Taline veikti. Tačiau tai ne bėda – Talinas yra senas, įdomus miestas, po kurį pasivaikščioti, net ir neužeinant į jokį muziejų, tikrai verta. Ir tai gali užtrukti visą dieną. Talino senamiestis įsikūręs ant kalno ir jį visą verta pamatyti iš visų pusių. Ne vienoje vietoje rasite atsiveriančią panoramą, kurią, ko gero, norėsite pamatyti ir dieną ir vakare. Tik atsargiai – prie vienos iš panoraminių vietų budi didžiulis kiras ir įkyriai prašo ar net pats pasiima turistų maistą, neapdairiai laikomą rankose. Bet jei būsite budrūs, būtinai įamžinsite šį kirą ir pasidalinti su draugais socialiniuose tinkluose.

                  Kelionė autobuso į Taliną trunka daug valandų. Dažniausiai keliaujam visą naktį ir miestas pasiekiamas ankstų rytą. Todėl, net ir keliaudami vasarą, pasiimkite šiltų drabužių. Talinas yra ne tik gerokai šiauriau nei Lietuva, bet taip pat ir turi priėjimą prie jūros, dėl ko čia yra vėsiau ir kiek vėjuočiau nei, tarkim, Vilniuje. Na o jei keliaujate rudenį ar žiemą, tikrai nedvejokite ir įsimeskite tą papildomą megztinį – pravers. Nes, neduok die, sušalsite būdami miesto centre. Tuomet už paprastą puodelį arbatos lauko kavinukėje gali tekti pakloti daugiau kaip tris eurus. Tris eurus!

                  Jei Taline norite ką nors sužinoti apie miestą, žinokite, kad čia rengiamos nemokamos ekskursijas, per kurias jums daug papasakos apie senamiestį ir jo istoriją, taip pat ir lankytinus apie objektus. O aplankyti čia yra ką, net ir ne senamiestyje. Lyginant su Lietuvos muziejais, Talino muziejai, nors yra brangūs, tačiau verti savo kainos. Jie modernūs, interaktyvūs, tinkami tiek vaikams, tie suaugusiems.

                  Atsibodo vaikštinėti po miestą ir norite pabūti arčiau gamtos? Patraukite į rytus. Talinas gali pasigirti ir nuostabiais gamtos kampeliais. Netrukus prieisite tikrai gražų parką, kur ant suoliuko galėsite ir užkąsti ir pažiūrėti, kaip laksto žebenkštys ar voverės. Eidami dar toliau, prieisite ir paplūdimį. Tiesa, jis čia siauras, tačiau ilgas. Kuo toliau, tuo panašesnis į Lietuvos paplūdimius – vis daugiau smėlio, ošiančios pušys. Čia galima eiti ir eiti, kol neatsibos. Netoliese galėsite apžiūrėti ir žmonių jachtas, taip pat užsukti į kadaise buvusios didingos bažnyčios liekanas, tikrai vertas dėmesio. Tad jei Taline praleisite savaitgalį ar net ir tris dienas, jos tikrai neprailgs ir spėsite viską, kas įdomu, pamatyti.