Ką veikti vasarą: festivaliai, baidarių nuoma ir iškylos gamtoje

Baidariu nuoma

Vasara – labiausiai laukiamas ir labiausias mėgstamas metų laikas. Šiltas oras, trumpos naktys, gaivus ežero vanduo ir užsitarnautos atostogos – ne veltui daugelis su nekantrumu plėšo kalendoriaus lapelius, laukdami vasaros pradžios. Deja, neretai pasitaiko ir situacijų, kai ilgai planuoti ir apgalvoti užsiėmimai nueina šuniui ant uodegos, o draugai paskutinę minutę randa gerokai svarbesnių reikalų. Kad jūsų vasara būtų turininga ir kupina įspūdžių, o ne praleista namuose priešais televizoriaus ekraną, galite pasirinkti bent vieną iš mūsų siūlomų veiklų.

  • Baidariu nuoma. Išvykai baidarėmis nereikia nei didelių lėšų, nei didelės kompanijos. Galite leistis tiek į sudėtingą maršrutą kitame Lietuvos gale, tiek ramiai irtis vandens keliu gimtajame Vilniuje ar kitame mieste. Baidarių nuomos kaina priklausys nuo kelionės trukmės, tačiau vienai dienai šią transporto priemonę galite išsinuomoti ir už 10 eurų. Nebūtina surinkti ir didelės draugų kompanijos, puikiai praleisti laiką galite dviese.
  • Festivaliai. Pastaruoju metu muzikos ir menų festivaliai dygsta Lietuvoje kaip grybai po lietaus. Pasirinkimas itin platus – grynai į jaunimą orientuoti renginiai, festivaliai visai šeimai, šventės, kuriose nerasite nė lašo alkoholio… Nuo pat vasaros pradžios iki ankstyvo rudens beveik kiekvieną savaitgalį vyksta bent po vieną festivalį, sutraukiantį tūkstančius dalyvių. Tiek prie jūros, tiek miško glūdumoje, tiek beveik sostinės centre šurmuliuoja apyrankėmis ir gera nuotaika apsitaisę festivalininkai. Žinoma, visų pirma žmones traukia gera muzika, tačiau ne mažiau svarbi ir visiškos laisvės ir atsipalaidavimo atmosfera. Gal ir ne Woodstockas, bet tikrai liesis tik šauniausios emocijos.
  • Iškylos gamtoje. Kokia gi vasara be ant laužo keptų dešrelių ar šašlyko aromato? Tikrai nekokia. Tam net nebūtina vykti į sodybą, miestų teritorijose taip pat yra gausu vietų, kuriose drąsiai galite kepti mėsą. Arba rinkitės  kitą variantą – tiesiog susikraukite pintinę skanėstų ir patraukite į vieną iš miesto parkų, kuriame galėsite praliesti puikią popietę išsitiesę ant žolės.
  • Kinas po atviru dangumi. Ne viename šalies didmiestyje vasaros metu žiūrovai persikelia iš kino salių į lauke rengiamus seansus. Dažnai siūloma mėgautis ne tik naujausiomis premjeromis, bet ir klasikinėmis juostomis.

Vasara jau ne už kalnų, tad dar turite laiko planavimui. O jei planai ir pakriktų – nepasiduokite neigiamoms emocijoms, veiklos yra daug ir įvairios, tik reikia išsirinkti, ką norite daryti pirmiausia.