Kaip netinginiauti savaitgaliais

AtostogosPo ilgos darbo savaitės, ir dar gana dažnai audringo penktadienio vakaro, daugeliui dvi savaitgalio dienos tebūna tingus drybsojimas lovoje. Turint omenyje, kad ta pati dauguma dažniausiai nemėgsta savo darbo, tai laiko tikram gyvenimui jie tarsi neskiria iš viso. Juk miegas tai ne gyvenimas. O jei vienintelis gyvenimo džiaugsmas jums yra tos kelios valandos penktadienio vakarą bare, tuomet tai tikrai liūdna. Savaitgalius galima išnaudoti kur kas įdomiau ir prasmingiau. Pavyzdžiui – keliauti. Susirasti pigius lėktuvų bilietus, užsisakyti pigiausius hostelius, ir vietoj sąskaitos už penktadienio kokteilius aplankyti Belfastą, Bilundą, Londoną ar Paryžių.

Ir taip kai kurie tikrai gyvena. Tiesa, trumpos savaitgalinės kelionės taip pat vargina. Oro uostai ir miesto transportas jau kur nors nuskridus nėra jokia romantika. Tai vieta, kur geriausia, ką gali nuveikti – paskaityti gerą knygą. Idealu, jei pavyksta pamiegoti. Tad nieko keisto, jog net ir užkietėję keliautojai, uždirbantys pakankamai, kad taip skraidyti galėtų kiekvieną savaitgalį, toli gražu ne kas savaitę skubu aplankyti dar nematyto ar jau labai pamėgto Europos miesto. Vienas tokių galėtų būti Bilundas, gali tai būti ir Belfastas, o gal Italijos pietuose esantis Baris Italija. Šilta, saulėta, gražu. Kodėl gi nepaįvairinus nykaus lietuviško sausio.

Tai, kad nors du pusdieniai praleisti Italijos pietuose sukurs visiškai kitokią savaitgalio nuotaiką, turbūt nė nereikia sakyti. Su kuo galime palyginti? Su miegojimu šeštadienį iki kokios antros valandos dienos, tuomet vangių vėlyvų pusryčių ir likusios dienos praleidimo prie kompiuterio. Sekmadienis jau kiek tai žvalesnis, tad jis pašvenčiamas namų tvarkymuisi, maisto gaminimui ir gal net pusvalandžio pasivaikščiojimui. Tumet kitoje pusėje yra Baris, pietų Italijos miestas, su senamiesčiu, su jūra, su saule, su kita kultūra ir naujomis patirtimis. Turbūt daug dvejonių šioje vietojo kaip ir negali būti.

O ką, jei uždirbate ne tiek ir daug, ir tokios kelionės jums atrodo toli gražu ne pigios? Skaičiuokite ir planuokite. Meskite rūkyti. Neikite alaus į barą. Iš viso, negerkite alaus ir neikite į barą. Galų gale uždirbkite daugiau. Juk jūsų laukia Italijos Baris. Sekite bilietų kainas ir skristkite labai pigiai. Netingėkite nuo oro uosto iki miesto ateiti pėsčiomis. Nakvokite paplūdimyje. Būdų sutaupyti tikrai daug. Viskas, ko jums reikia, tai tikras noras. Tuomet atsiras ir priemonių.