Pirmą kartą Taline

TalinasTaigi, radote pigius autobuso bilietus į Taliną ir jau ruošiatės keliauti, tačiau visiškai nežinote, ką tam Taline veikti. Tačiau tai ne bėda – Talinas yra senas, įdomus miestas, po kurį pasivaikščioti, net ir neužeinant į jokį muziejų, tikrai verta. Ir tai gali užtrukti visą dieną. Talino senamiestis įsikūręs ant kalno ir jį visą verta pamatyti iš visų pusių. Ne vienoje vietoje rasite atsiveriančią panoramą, kurią, ko gero, norėsite pamatyti ir dieną ir vakare. Tik atsargiai – prie vienos iš panoraminių vietų budi didžiulis kiras ir įkyriai prašo ar net pats pasiima turistų maistą, neapdairiai laikomą rankose. Bet jei būsite budrūs, būtinai įamžinsite šį kirą ir pasidalinti su draugais socialiniuose tinkluose.

                  Kelionė autobuso į Taliną trunka daug valandų. Dažniausiai keliaujam visą naktį ir miestas pasiekiamas ankstų rytą. Todėl, net ir keliaudami vasarą, pasiimkite šiltų drabužių. Talinas yra ne tik gerokai šiauriau nei Lietuva, bet taip pat ir turi priėjimą prie jūros, dėl ko čia yra vėsiau ir kiek vėjuočiau nei, tarkim, Vilniuje. Na o jei keliaujate rudenį ar žiemą, tikrai nedvejokite ir įsimeskite tą papildomą megztinį – pravers. Nes, neduok die, sušalsite būdami miesto centre. Tuomet už paprastą puodelį arbatos lauko kavinukėje gali tekti pakloti daugiau kaip tris eurus. Tris eurus!

                  Jei Taline norite ką nors sužinoti apie miestą, žinokite, kad čia rengiamos nemokamos ekskursijas, per kurias jums daug papasakos apie senamiestį ir jo istoriją, taip pat ir lankytinus apie objektus. O aplankyti čia yra ką, net ir ne senamiestyje. Lyginant su Lietuvos muziejais, Talino muziejai, nors yra brangūs, tačiau verti savo kainos. Jie modernūs, interaktyvūs, tinkami tiek vaikams, tie suaugusiems.

                  Atsibodo vaikštinėti po miestą ir norite pabūti arčiau gamtos? Patraukite į rytus. Talinas gali pasigirti ir nuostabiais gamtos kampeliais. Netrukus prieisite tikrai gražų parką, kur ant suoliuko galėsite ir užkąsti ir pažiūrėti, kaip laksto žebenkštys ar voverės. Eidami dar toliau, prieisite ir paplūdimį. Tiesa, jis čia siauras, tačiau ilgas. Kuo toliau, tuo panašesnis į Lietuvos paplūdimius – vis daugiau smėlio, ošiančios pušys. Čia galima eiti ir eiti, kol neatsibos. Netoliese galėsite apžiūrėti ir žmonių jachtas, taip pat užsukti į kadaise buvusios didingos bažnyčios liekanas, tikrai vertas dėmesio. Tad jei Taline praleisite savaitgalį ar net ir tris dienas, jos tikrai neprailgs ir spėsite viską, kas įdomu, pamatyti.