Dantų priežiūra užtikrina gražesnį gyvenimą

Dantu tiesinimas

Ar įmanomas pilnavertis gyvenimas be dantų? Atsakymas yra akivaizdus – tikrai ne. Kiekvieno iš mūsų dantys atlieka svarbią funkciją kalbant, valgant, šypsantis. Tačiau nepaisant jų didelės ir akivaizdžios svarbos, nemaža dalis žmonių nuvertina tinkamą dantų priežiūrą ir neskiria jai pakankamo dėmesio. Deja, bet tokiu atveju negalima džiaugtis gražia šypsena ir sveikais dantimis. Būtina suprasti, kad norint turėti gražius dantis – tenka gerokai pasistengti.

Neretai žmonės bijo odontologų. Dėl šios priežasties jie neskuba taisyti savo dantų, todėl neilgai trukus susiduria su dar rimtesnėmis dantų problemomis. Ką jau kalbėti apie tai, kad tuomet paaukojama graži šypsena. Vengiant reguliariai lankytis pas odontologą, dažnai pacientai ima skųstis netaisyklingu sąkandžiu ar pažeistu dantų emaliu. Tuomet dantu tiesinimas tampa labai dažna odontologų atliekama procedūra. Šią procedūrą gali atlikti bet kuri profesionali odontologijos klinika, kurioje dirba savo srities specialistai. Žinoma, verta nepagailėti savo laiko ir pasirinkti kliniką, kurioje dirbantys odontologai turi daugiausiai reikiamos patirties – kartais naudinga susipažinti su buvusių pacientų atsiliepimais ir rekomendacijomis apie konkrečią odontologijos kliniką bei joje dirbančius gydytojus.

Klasikinis dantų tiesinimas turbūt neįsivaizduojamas be breketų – nenuimamų ortodontinių aparatų, tvirtinamų ant dantų paviršiaus. Nors gydymas gali trukti pakankamai ilgai (apytiksliai nuo 1 iki 2,5 metų), yra verta pakentėti dėl savo gražios šypsenos. Nešiojant breketus yra itin svarbi burnos higiena, todėl nevalia pamiršti naudoti įprastas dantų higienos priemones, skirtas breketams valyti – dantų šepetėlio, tarpdančių šepetėlio, dantų siūlo ir skalavimo skysčio.

Gražūs dantys mus verčia šypsotis – tuomet ir visas pasaulis atrodo gražesnis. Žinoma, tai tampa daug sudėtingiau nei minimaliai besirūpinant dantimis, tačiau nereikėtų tingėti – ne tik dėl estetinio grožio, tačiau ir dėl pačios burnos higienos. Dantys atlieka svarbų vaidmenį mūsų gyvenime, todėl pasistengti dėl jų būtina. Kuo anksčiau tai suprasite, tuo gražesnę šypseną turėsite. Tinkam dantų priežiūra gerokai sumažina karieso ir kitų dantų problemų kilimo riziką. Todėl nuo šiol reguliariai ir tinkamai pasirūpinkite savo dantimis ir bendra burnos higiena.