Pirmoji jūsų vaiko kelionė į vasaros stovyklą

Vaikų vasaros stovyklos

Jei savo vaiką planuojate išleisti į vaikų vasaros stovyklą, turite atminti, kad kurį laiką juo negalėsite rūpintis. Jei iki šiol buvote pratę atlikti kiekvieną net ir pačią smulkiausią užduotį – stovykloje vaikas turės išmokti visą tai daryti savo paties rankomis. Nors jums tai gali pasirodyti netinkama, vis dėlto, tai yra puiki praktika ir patirtis, kuri padės tolimesnei vaiko raidai.

Pastebima, kad vaikai, kuriems vaikų vasaros stovyklos yra neatsiejama atostogų dalis, tampa kur kas atviresni, komunikabilesni ir aktyvesni. Jie nebijo bendrauti, užmegzti naujas pažintis ir vieni kitiems labiau padeda. Tai reiškia, kad stovyklose yra ugdoma daugybė kiekvienam vaikui svarbių savybių. Todėl jokiu būdu nesibaiminkite savo vaiką išleisti į stovyklą, kurioje jis be jūsų gyvens savaitę, dvi ar netgi visą mėnesį.

Tačiau visų pirma, turite pasirinkti tinkamiausią vaikų vasaros stovyklos tipą, kuris atitiks jūsų vaiko poreikius ir pomėgius. Tuomet bus paprasčiau išsiaiškinti, kokia programa pasižymės viena ar kita stovykla ir kokių daiktų reikės jūsų vaikui. Be abejo, visuomet reikėtų iš anksto pasirūpinti esminiais daiktais, kurie svarbūs kiekvienam iš mūsų, t.y. dantų pasta, dantų šepetėlis, šampūnas, muilas, šukos, apatinis trikotažas, nemažai įvairių drabužėlių ir kt. Žinoma, kad tai tik vos keli pavyzdžiai iš daugelio, todėl pasitarkite su pasirinktos vaikų vasaros stovyklos organizatoriais ir išsiaiškinkite, kokie daiktai yra būtiniausi.

Taip pat atkreipkite dėmesį ir į stovyklos pobūdį, t.y. kokio amžiaus vaikams ji yra pritaikyta. Jei stovykloje dalyvaus jūsų vaiko bendraamžiai, laisvalaikis bus leidžiamas kur kas produktyviau ir įdomiau. Kita vertus, jei vaikas yra labai prisirišęs prie namų ir savo tėvelių, pradžioje patariama pasirinkti trumpesnį stovykloje praleidžiamą laikotarpį, pvz., keletą dienų ar savaitę. Tuomet vaikas lengviau adaptuosis, o kitą vasarą stovykloje galės praleisti ir kur kas ilgesnį laikotarpį. Taigi, neskubėkite ir pasitarkite su savo vaiku – jis neabejotinai išsakys savo pageidavimus ir keliamus reikalavimus. Net jei jie bus labai aukšti, pasistenkite juos įgyvendinti, nes tik tokiu būdu savo vaiką galėsite pripratinti prie naujos aplinkos ir nepažįstamų žmonių.

Žieminiai šilti drabužėliai mūsų vaikams

Kepures vaikams

Didžiulis ir kaustantis šaltis mūsų šaliai būdingos žiemos dienomis daugeliui kelią galvos skausmą – ypač tuomet, kai turime mažamečių vaikų. Žiemą, kai už lango matome begalę sniego, įprastai mūsų vaikai ypatingai veržiasi į lauką. Todėl tokiais atvejais būtina pasirūpinti tinkama jų apranga – žieminės kelnės, vilnonės kojinės, batai, pirštinės, šalikai ir, žinoma, kepures vaikams. Pastaroji aprangos dalis yra viena svarbiausių, todėl įsitikinkite, kad jos bus minkštos, lengvos ir nepraleidžiančios šalčio.

Žinoma, vaikiškos kepurės taip pat turėtų būti pagamintos iš natūralių ir alergijos nekeliančių medžiagų. Jūsų vaikai tikrai nenorės dėvėti kepurių, kurios kels niežulį, pabėrimus ir neleis galvos odai tinkamai kvėpuoti. Todėl svarbu pasirinkti tokias kepures vaikams, kurios būtų labai kokybiškos ir komfortiškos.

Nepaisant to, kokio amžiaus yra jūsų vaikai, niekuomet į lauką jų neišleiskite be šiltos kepurės. Žiemos metu labai lengva peršalti. Kai siaučia dideli vėjai ir sninga, o vaikai labai įnirtingai ir aktyviai žaidžia lauke, tokiu būdu suprakaituodami, peršalimas tampa viena iš dažniausių problemų. Todėl jei iš anksto nepasirūpinsite šilta ir kokybiška savo vaikų žiemine apranga, neilgai trukus jūsų vaikai gali susirgti.

Be abejo, tai aktualu ne tik tuomet, kai vaikai keliauja į lauką, norėdami pasidžiaugti iškritusiu sniegu. Tai taip pat labai svarbu ir tais atvejais, kai ruošiatės tam tikrai šventei ar renginiui. Tuomet įprastai norime savo vaikus papuošti, pasirenkant sukneles mergaitems ar įvairius stilingus marškinėlius ir džinsus berniukams. Kadangi tokie drabužiai nėra labai šilti ir pritaikyti žiemai, nepamirškite jau minėtų aprangos detalių, kurios apsaugotų tiek nuo didelių ir šaltų vėjų, tiek ir nuo sniego ar lietaus.

Kita vertus, rinkdamiesi drabužius savo mažiesiems, atsižvelkite ir į jų skonį. Jei jie yra pakankamo amžiaus, kad galėtų patys nuspręsti, kas jiems labiausiai patinka, pasiteiraukite ir jų nuomonės. Tokiu atveju įsigyti drabužėliai ne tik teiks norimą šilumą, apsaugą ir komfortą, tačiau taip pat bus stilingi ir komfortiški, o jūsų vaikai juos dėvėdami jausis puikiai.

Graviravimas ant dovanų, skirtų savo mažiesiems

GraviravimasVienos puikiausių dovanų, kurias galite sugalvoti savo mažiesiems stebuklams, gali būti dovanos, kurios jiems visada primintų apie svarbiausią jų dieną. Tokia dovana gali būti tuomet, kai pasitelkiamas graviravimas. Ant tokių gimtadienio dovanų galima išgraviruoti savo vaiko inicialus, vardą ir gimtadienio datą. Išgraviruota miela žinutė taip pat galėtų būti nuostabus pasirinkimas, jei norite, kad jūsų vaikas turėtų įsimintiną dovaną.

Nereikia nei sakyti, kodėl tokios dovanos yra puikus pasirinkimas. Dažniausiai padovanojus tam tikrą daiktą, kuris galbūt ir yra praktiškas, tačiau niekuo neišskirtinis, ilgainiui jį pakeičia kita efektyvesnė ir produktyvesnė priemonė. Tačiau tuomet, kai padovanotas daiktas išsiskiria ne savo panaudojimo galimybėmis, tačiau būtent išoriniais aspektais, tokiais kaip – jubiliatui svarbiais žodžiais ar jį identifikuojančiais simboliais, tuomet toks daiktas yra saugomas ir labai vertinamas.

Neretai tėvai savo vaikams nusprendžia padovanoti kokį nors gražų smulkų sidabrinį arba auksinį papuošalą, pvz., grandinėlę, kuris galėtų būti dėvimas daugybę metų ir taptų lyg tikru amuletu ar sėkmę nešančiu daiktu. Kai kurie dovanoja ir papuošalų dėžutes, ant kurių taip pat pasidarbuoja graviravimas. Tai vertinga dovana kiekvienam žmogui, nepaisant to, kad šiuo atveju kalbame apie vaikus. Tokios dovanos yra labai sentimentalios ir dažniausiai yra išsaugomos net ir šimtmečius.

Be abejo, kad dovanos, susijusios su papuošalais, įprastai yra dovanojamos mergaitėms, kurios jau nuo mažų dienų žavisi princesėmis ir mėgsta puoštis. Bet kuris iš brangiųjų metalų pagamintas papuošalas atrodys gražiai, elegantiškai ir trauks aplinkinių akis. Be to, kiekvienas papuošalas gali būti sukurtas pagal individualų jūsų užsakymą. Tai reiškia, kad nėra sudėtinga sukurti tai, kas labiausiai tiktų jūsų vaikui.

Kita vertus, ne visi tėvai yra linkę savo mažiesiems pirkti papuošalus. Bet kuriuo atveju, kad ir kokią dovaną pasirinktumėte, graviravimas ją pavers tikru stebuklu, kurį norėsis visuomet turėti šalia savęs. Tai suteikia gražius prisiminimus ir kur kas labiau suartina žmogų su konkrečiu daiktu. Sentimentai mūsų gyvenime užima svarbią dalį, todėl tokios dovanos gali mums teikti šilumą ir kelti šypseną.

Populiariausi žaislai vaikams

mediniai žaislaiVaikystė be žaislų – ne vaikystė. Tad natūralu, jog kiekvieną, net ką tik gimusį mažylį supa įvairūs žaislai. Vieni jų skirti pralinksminti, kiti nuraminti beverkiantį, treti lavinantys, skatinantys fantaziją. Tačiau yra tam tikri žaislai vaikams, be kurių atrodo neįmanoma išsiversti.Tad kokie yra populiariausi pastarojo amžiaus žaislai?

Sporto inventorius. Ar įmanoma išgyventi be šokdynės, lanko, kamuolio, rakečių, slidžių, rogučių, dviračio? Kiekvienam sezonui randamas vis kitas užsiėmimas leidžiantis dūkti su kitais vaikais, tėvais ir leisti laiką lauke. Su šiais žaislais – sporto inventoriumi vaikai ne tik puikiai leidžia laiką, bet ir lavina motoriką, judesius, pusiausvyrą.

Lėlės. Jei namuose auga mergaitė, tuomet žaislinės lėlės bus visuose namų kampuose. Nuo mažyčių vos telpančių į delną,  iki didesnių už pačią mažąją princesę. Šiuolaikinės lėlės gali net vaikščioti, kalbėti, vaikščioti, tad puikiai palaiko kompaniją mergaitėms, kol šios laukia iš darbo grįžtančių tėvų.

Mašinėlės. Jei mergaitės kolekcionuoja lėles, tai berniukai mašinytes. Nuo mažiausių iki tokių su kuriais patys gali važinėtis. Taip pat itin mėgstamos mašinėlės su nuotoliniu valdymu. Maža mikroschema populiariausią visų laikų berniukų žaislą pavertė dar populiaresniu.

Statybiniai žaislai. Tai žaislai tokie kaip Lego ir panašūs, su kuriais galima statyti konstruoti įvairius objektus. Į šią kategorija  taip pat patenka plastilinas, suteikiantis visišką laisvę vaiko vaizduotei.

Stalo žaidimai. Loginį mąstymą įjungti padeda ir dėlionės, rubiko kubas, įvairūs stalo žaidimai (pvz. monopolis, šachmatai), azartą ir norą laimėti ugdo kortų žaidimai.

Pliušiniai žaislai. Maži pliušiniai žaisliukai – meškiukai, laputės, triušiukai ir kiti mieli gyvūnėliai – žaisliukai visuomet lydi mažuosius. Dažnai jie ir miega kartu, nes vaikai tiki, jog žaislai gali apsaugoti nuo palovyje gyvenančių baubų.

Nors kartais atrodo, jog žaislas tik linksmina vaiką ir neteikia jam jokios apčiuopiamos naudos, tačiau net tokie žaislai moko atpažinti spalvas, garsus, įsivaizduoti proporcijas, dydžius, atpažinti liečiant. Normaliam vaiko vystymuisi reikia įvairių žaislų, tad nė vieno jų ar tai būtų populiarus, ar ne itin, nurašyti negalima.

Muzikos mokykla – kaip išugdyti vaiko pomėgį muzikai

Vokalo mokytojaiTėvai, kurie nori savo vaikams išugdyti pomėgį muzikai, gali būti pirmieji jų vokalo mokytojai. Jums, kaip tėvams, tenka labai svarbi užduotis, ugdant savo vaiko susidomėjimą muzika ir dainavimu. Prieš tai, kai muzikos mokykla taps jūsų vaiko pagrindiniu užsiėmimu, jūsų veiksmai gali nulemti ar ateityje vaikas mėgs muziką, ar neturės jai didelio potraukio.

Jūs turite daug galimybių padėti savo vaikui pamilti muziką ir ilgainiui ištobulinti jo, kaip dainininko ar muziko, talentą, pradedant vaiko sudominimu muzika ir baigiant geros muzikos mokyklos pasirinkimu.

Apsupkite savo vaiką muzika

Jei norite, kad jūsų vaikas pamėgtų knygas, skatinate jį kuo daugiau skaityti. Tokiu būdu skatinsite ir lavinsite vaiko vaizduotę. Taip pat yra ir su meile muzikai. Jei namuose turėsite muzikinių instrumentų, jūs ir jūsų vaikas galės groti ir praktikuotis. Be to, muzikinių įrašų klausymasis taip pat padės vaiką įsitraukti į muzikinę erdvę. Namuose leiskite vaikui klausytis įvairios muzikos, nepamiršdami, kad jos repertuarą turėtų sudaryti ir jūsų vaiko amžių atitinkantys muzikos žanrai.

Jei jūsų vaikučiai dar maži, galite jiems leisti klausytis ikimokyklinio amžiaus vaikams skirtų rimų ir dainų iš miuziklų, pvz., iš „Liūto karaliaus“. Vyresniems vaikams galite leisti klausytis modernios populiariosios muzikos, o taip pat ir senesnių įrašų, pvz., legendinių „The Beatles“. Ilgainiui jūs pastebėsite, kad jūsų vaikas susidomės tam tikru muzikos žanru.

Nepamirškite muzikos ir už namų slenksčio

Muzikos galima klausytis žiūrint muzikinius filmus, lankant spektaklius, įvairius muzikos renginius. Kai kurios muzikos mokyklos rengia rečitalius įvairiose viešose vietose ir leidžia žmonėms klausytis savo mokinių atliekamų kūrinių.

Keliaudami, jei tai patogu, galite su savimi pasiimti muzikinį instrumentą ir groti kartu su vaiku. Tokiu būdu ne tik prasmingai leisite laiką su šeima, bet ir skatinsite vaiko susidomėjimą muzika ir dainavimu. Jei vaikas džiaugsis ir mėgausis tokiomis akimirkomis, natūralu, kad susidomėjimas muzika tik didės.

Leiskite savo vaikui dalyvauti dainavimo būreliuose

Kitas būdas išugdyti savo vaiko meilę muzikai yra jo skatinimas dalyvauti mokyklos dainavimo būrelyje ar dainuoti bažnyčios chore. Tokius užsiėmimus paprastai veda vokalo mokytojai, kurie gali padėti ūsų vaikui mokytis muzikos. Tėveliai gali padėti savo vaikui ugdyti dainavimo įgūdžius, o vokalo mokytojai būreliuose išmokys vaikus techninių muzikos subtilybių.

Raskite vokalo mokytojus, mokančius bendrauti su vaikais

Jei savo atžaloje įžvelgiate potencialą ir esate rimtai nusiteikę skatinti vaiko susidomėjimą dainavimu ir ugdyti tam reikalingus įgūdžius, nieko nelaukę leiskite vaiką į dainavimo mokyklą. Atminkite, kad ne visos dainavimo mokyklos yra vienodos. Raskite tokią, kurioje taikomos specialiai vaikams sukurtos dainavimo programos. Be to, svarbu, kad vaikas lankytų panašius įgūdžius turinčių vaikų grupę.

Kad ir kur jūsų vaikas mokytųsi muzikos – grupinių ar privačių pamokų metu, pasirinkite mokytoją, kuris turi patirties mokant mažus vaikus. Vokalo mokytojai, kurie moko vaikus, turi būti kantrūs ir linksmi.